remont yamaha xt 600 3tb

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w XT
ODPOWIEDZ
mlody11132
Po kostki w błocie
Posty: 207
Rejestracja: 13 sie 2010, 08:55
Lokalizacja: slaskie

remont yamaha xt 600 3tb

Post autor: mlody11132 »

witam!wiozłem się za remont xt bo po ostatniej wizycie u mechanika moto bierze olej i coś dzwoni w silniku.rozebrałem go i na początek ukazał się mi luźny łańcuszek rozrządu a był podobno wymieniony kilka miesięcy temu i tu moje 1 pytanie czy łańcuszek mógł się tak wyciągnąć przez 5 miesięcy ze napinacz już brakło???na zaworach jest nagar czy mogę go usunąć??jak mogę to w jaki sposób??aha po ściągnięciu głowicy okazało się ze tłok ma duży luz i jest pęknięty u dołu,wiec już wiem czemu olej brał.bardzo proszę o odpowiedzi,bo nie wiem czy łańcuszek się tak wyciągnął czy mnie mechanik w ch**a zrobił porostu.z góry dziki za odp
xt 600 3tb
Awatar użytkownika
lisek666
Po kostki w błocie
Posty: 300
Rejestracja: 31 paź 2010, 15:54
Motocykl: trx400ex sportrax
Lokalizacja: KR

Re: remont yamaha xt 600 3tb

Post autor: lisek666 »

nie dawno miałem podobną sytuacje,tez zaczął dymić noi coś stukać,stwierdziłem rozłożenie go i od samej góry łańcuszek miałem dobry nie trzymały mi zawory,możesz je wyczyścić z nagaru i dotrzeć,drugim problemem też był tłok który był przytarty oraz pierścienie które były zbyt luźne,trzeci problem był taki że na górnym sworzniu korbowodu był już taki luz że głowa mała.podejrzewam że sworzeń tak się w moim przypadku tłukł.korba do wymiany.myślę że jak już rozłożysz i obejrzysz wszystko to będziesz wiedział do jakiej grupy selekcyjnej należą poszczególne podzespoły.bo na odległość i przez monitor to na dwoje babka wróżyła,ale opisana usterka z tłokiem jest dość poważna.myślę że jak sam rozbierzesz i obejrzysz będziesz już wiedział na czym stoisz ;)a co do tłoka to ten tłok luz powinien miec taki ja też jak kape zdjąłem to się za dziwiłem czemu taki jest ale pan który mi honował cylinderek powiedział mi tylko tyle że ten tłok działa na podobnej zasadzie jak w junaku jest chłodzony powietrzem w cylindrze nie wiem czy to prawda powtarzam tak jak on mi powiedział.
8-)
tt600,trx400.KOMAR pędziwiatr;)
mlody11132
Po kostki w błocie
Posty: 207
Rejestracja: 13 sie 2010, 08:55
Lokalizacja: slaskie

Re: remont yamaha xt 600 3tb

Post autor: mlody11132 »

aha dzieki za odp.silnik mam rozebrany:)a moze mi ktos powie jaka jest długosc łancuszka rozrzadu??albo ile ogniw?
xt 600 3tb
mlody11132
Po kostki w błocie
Posty: 207
Rejestracja: 13 sie 2010, 08:55
Lokalizacja: slaskie

Re: remont yamaha xt 600 3tb

Post autor: mlody11132 »

a co do luzu tłoka to jest bardzo duzy tak sie buja...
xt 600 3tb
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: remont yamaha xt 600 3tb

Post autor: Gacek »

5 miechów dla pewnych przebiegów to dużo dla innych mało, lepiej napisz ile kkm bo tak będzie racjonalniej .Inna sprawa że może masz ślizgi zjechane naciągnięty łańcuszek ma spory luz na zębatce tak jak ten napędzający tylne koło jak jest zużyty .Tłok w singlu chłodzonym powietrzem ma zwiększone pasowanie ze względu na gorsze chłodzenie cylindra , schładzany jest mieszanka paliwa i powietrza oraz oliwą z silnika. U kogo robiłeś rozrząd ?
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
mlody11132
Po kostki w błocie
Posty: 207
Rejestracja: 13 sie 2010, 08:55
Lokalizacja: slaskie

Re: remont yamaha xt 600 3tb

Post autor: mlody11132 »

nie wiem u kogo dokładnie bo to nie ja załatwiałem..jakis gosciu z mesznej chyba..no tylko ze jak wymieniałem rozrzad u kolegi w hondzie crf 450 to łancuszek był mocno naciagniety.a u mnie jak zakreciłem wałem to sie tak krzywo nawijał na wałek rozrzadu. aha wydaje mi sie ze kazdy dobry łancuszek ma wybita jakas nazwe na co któryms ogniwie tak jak did np.a u mnie nic.wydaje mi sie ze gosciu mi wcisnoł tam tandete albo uzywany.nie wiem ile moto zrobił w km ale był jezdzony spokojnie po lesie takie enduro zadnego zyłowania.aha mój łanncuszek taki sztywny jest tzn jak sie go złamie na ogniwie to tak sztywno zostanie.
xt 600 3tb
ODPOWIEDZ