Czujnik luzu przecieka

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w XT
szymon
Lubiący błoto
Posty: 51
Rejestracja: 06 lip 2019, 12:00
Motocykl: yamaha xt 600e 2001

Re: Czujnik luzu przecieka

Post autor: szymon »

chwila nie wiem czy dobrze zrozumialem, chodzilo ci by puscic kabel od czujnika do masy i w ten sposob sprawdzic tak? bo ja probowalem w ten sposob ze bralem ten kabel co idzie z gory silnika i byl standardowo polaczony z czujka, czyli wziac zewnetrzny przewod? :gleba:
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Czujnik luzu przecieka

Post autor: ArturS »

szymon pisze:chwila nie wiem czy dobrze zrozumialem, chodzilo ci by puscic kabel od czujnika do masy i w ten sposob sprawdzic tak? bo ja probowalem w ten sposob ze bralem ten kabel co idzie z gory silnika i byl standardowo polaczony z czujka, czyli wziac zewnetrzny przewod? :gleba:
Żarówka czujnika luzu ma doprowadzony na biegun "+", a "czeka" (aby zaświecić) tylko na biegun "-". Ten minus pochodzi właśnie z czujnika luzu. Jeśli więc weźmiesz kawałek przewodu, z jednej strony zetkniesz go np. do silnika lub ramy, a drugą stronę zetkniesz do końcówki przewodu podłączonego do czujnika, to kontrolka powinna się zaświecić. Jeśli tego nie zrobi, to znaczy, że problem jest w instalacji elektrycznej. Jeśli się zaświeci, to winowajcą jest czujnik, który jest elementem zużywającym się, bo końcówka, która siedzi w silniku jest z mosiądzu, wycierającego się o wypustek na programatorze skrzyni biegów.
ODPOWIEDZ