Czujnik luzu przecieka

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w XT
asd
Lubiący błoto
Posty: 39
Rejestracja: 02 paź 2019, 13:21
Motocykl: Xt 600

Czujnik luzu przecieka

Post autor: asd »

Cześć,

problem wygląda następująco - motocykl stoi już od jakiegoś czasu bez jeżdżenia i na ziemi pojawiły się plamy oleju - przeciek z czujnika luzu.
Śrubę lekko dokręciłem, jednak boje się trochę, że mogłem uszkodzić gwint...
Na fb poradzono mi żeby przekręcić motocykl i wymienić miedzianą podkładkę, jednak chciałbym potwierdzić tą informacje u Was, może też macie jakieś doświadczenia. Gdzieś mi się obiło, że śrubę należy wkręcać na silikon.

Pozdrawiam i Wesołych Świąt.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Czujnik luzu przecieka

Post autor: ArturS »

To zależy gdzie cieknie - jak pod uszczelką, to luz. Wykręć, na papierze ją wyszlifuj na płasko, jeśli jest z wżerami, rozgrzej do czerwoności nad palnikiem i skręć ponownie. Ale z reguły cieknie sam czujnik, wtedy tylko wymiana
http://yamaha-xt600.riderparts.pl/produ ... nda-yamaha
asd
Lubiący błoto
Posty: 39
Rejestracja: 02 paź 2019, 13:21
Motocykl: Xt 600

Re: Czujnik luzu przecieka

Post autor: asd »

Dziękuję za odpowiedź!

W takim podejrzewam, że będę musiał wymienić cały czujnik. A jak jest z tym silikonem?
Glatz
Lubiący błoto
Posty: 35
Rejestracja: 08 wrz 2019, 11:58
Motocykl: Yamaha XT 600 3TB
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Czujnik luzu przecieka

Post autor: Glatz »

Wykręć czujnik, wymień podkładkę i zobacz co się będzie działo. Jak dalej będzie ciekło to użyj dodatkowo silikonu. Jak dalej nic to nie da to pozostaje wymiana. Tu uwaga ten ze sklepu z linku powyżej jak dobrze pamiętam jest firmy Tourmax i montujemy go tylko na silikon z uwagi na to że jest ciut krótszy od fabrycznego i przy zastosowaniu podkładki miedzianej nie specjalnie chciał działać bo nie stykał tak jak trzeba.
asd
Lubiący błoto
Posty: 39
Rejestracja: 02 paź 2019, 13:21
Motocykl: Xt 600

Re: Czujnik luzu przecieka

Post autor: asd »

Ok, dzięki za odpowiedź. Dzisiaj udało mi się wykręcić czujnik i faktycznie chyba muszę po prostu wymienić na nowy.

Jeszcze jedno banalne pytanie, ale nigdy tego nie robiłem - jaki silikon i w jaki sposób aplikować? Posmarować gwint i wkręcić? Domyślam się, że stosować z umiarem, żeby nie dostał się do środka.
Glatz
Lubiący błoto
Posty: 35
Rejestracja: 08 wrz 2019, 11:58
Motocykl: Yamaha XT 600 3TB
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Czujnik luzu przecieka

Post autor: Glatz »

Montuj na silikon wysokotemperaturowy. Ja nasmarowałem tak z umiarem gwint, mniej więcej na długości 1/3 czujnika. Po dokręceniu resztę silikonu usuniesz szmatką. Jak motoctykl stoi w zimnym to daj mu z dobę, żeby odpowiednio zastygł.
asd
Lubiący błoto
Posty: 39
Rejestracja: 02 paź 2019, 13:21
Motocykl: Xt 600

Re: Czujnik luzu przecieka

Post autor: asd »

Dzięki! Bardzo mi pomogłeś.
szymon
Lubiący błoto
Posty: 51
Rejestracja: 06 lip 2019, 12:00
Motocykl: yamaha xt 600e 2001

Re: Czujnik luzu przecieka

Post autor: szymon »

czesc, widze ze temat o tym, o co bym chcial zapytac to tez nie bede pisal nowego.
Chodzi o to ze moj xt(2002), jak mu dam raz na luz to zapala sie lampka i jest wszystko wporzadku, lecz np przejade pare km lub bede jezdzil caly dzien zgasze go i 0 reakcji, nie swieci zielone, podejrzewam ze to ta czujka jest przyczyna takiego zachowania, macie jakies patenty by to sprawdzic i potwierdzic ze to to napewno, i czy jakbym kupil nowa to przy wykrecaniu olej nie wyleci
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Czujnik luzu przecieka

Post autor: ArturS »

Jak przestanie świecić, to zewrzyj przewód z czujnika luzu do masy - jak zaświeci, to znaczy, że to czujnik.
Do jego wymiany nie musisz spuszczać oleju, co najwyżej wystarczy przechylić motocykl na prawą stronę (czujnik jest po lewej)
szymon
Lubiący błoto
Posty: 51
Rejestracja: 06 lip 2019, 12:00
Motocykl: yamaha xt 600e 2001

Re: Czujnik luzu przecieka

Post autor: szymon »

ostatnio tak zrobilem, pierwszym razem zaswiecil pozniej tez, moto umylem, po wyschnieciu sprobowalem jeszcze raz i zielone nie swieci, cos jest nie tak z jakimis przewodami lub z czujnikami? mozliwe(ale sam nie wiem gdzie i co to moze byc) jakies sugestie :gleba:
ODPOWIEDZ