TT600R 2001r.

Pokaż innym swój motocykl!
Awatar użytkownika
stożunio
Po kostki w błocie
Posty: 138
Rejestracja: 29 paź 2019, 06:01
Motocykl: TT600R 2001r.
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Re: TT600R 2001r.

Post autor: stożunio »

Z uwagi na brak oryginalnych zegarów postanowiłem zmotać pseudo wieżę na przyżądy. Wykonana z blachy alu. Docelowo ma pomieścić:

-licznik wielofunkcyjny Acewell 3100
-telefon (jako nawigacja)
-ładowarka usb i gniazdo zapalniczki
-termometr oleju
-kontrolki świateł/luzu (oryginalne)

Obrazek
Obrazek

Przednia lampa podniesiona i wysunięta do przodu. Wcześniej trudno ją bylo wyregulować, albo świeciła na błotnik (mam nieoryginalny z WR-ki) albo w niebo.
Obrazek
Obrazek

Dzięki podniesieniu lampy zyskałem miejsce na narzędziówkę montowaną do półek w miejsce plastikowych osłon na lagi. Tak się to prezentuje w całości. Na wybojach trochę się telepie ale nie ma tragedii. Jeszcze nie zabudowałem przyrządów bo czekam na przesyłkę z wtyczkami.

Obrazek
Awatar użytkownika
Tygrys
Po kostki w błocie
Posty: 468
Rejestracja: 07 cze 2017, 13:49
Motocykl: Był tt600 s 4GV jest xr600

Re: TT600R 2001r.

Post autor: Tygrys »

Cześć mam nadzieje ze butelkę po browku zabrales .Trochę dziwnie wygląda z tą podniesiona lampą ale liczy się przede wszystkim funkcjonalność.
Awatar użytkownika
stożunio
Po kostki w błocie
Posty: 138
Rejestracja: 29 paź 2019, 06:01
Motocykl: TT600R 2001r.
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Re: TT600R 2001r.

Post autor: stożunio »

Trochę się opuściłem z prowadzeniem dziennika.

Pierwsza wersja "wieży" nie wytrzymał próby czasu, aluminiowa blach popękała od wibracji. Wjechała wersja 2 zamocowana na uchwytach do przewodów hydraulicznych i stalowych płaskownikach. Szykowałem się na wakacyjny wyjazd więc chciałem jeszcze dodać dodatkową szybę poprawiającą komfort jazdy na trasie. Zaadoptowałem szybę z BMW F650GS:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Niestety gdy wymieniałem tylną oponę motocykl się przewrócił i szyba popękała w drobny mak. Nie zdążyłem jej nawet przetestować, ale w sumie dobrze, że stało się to przed wyjazdem, bo zdążyłem wykombinować zamiennik:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 12 lis 2020, 15:56 przez stożunio, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
stożunio
Po kostki w błocie
Posty: 138
Rejestracja: 29 paź 2019, 06:01
Motocykl: TT600R 2001r.
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Re: TT600R 2001r.

Post autor: stożunio »

Po kolejnej zerwanej lince automatycznego dekompresatora postanowiłem zmienić go na ręczny. Wystarczyła klamka hamulca rowerowego, kawałek pancerza oraz linka. Odpalanie motocykla od razu stało się łatwiejsze.
Obrazek

Wyposażony w powiększony bak Acerbisa oraz bagażnik własnej roboty byłem gotowy do wyjazdu na TET. Z roku na rok udaje mi się zmniejszać ilość bagażu. Tym razem wystarczył mi rogal Małyszka i 20-sto litrowy plecak na camelbaga i podręczne rzeczy.
Obrazek
Awatar użytkownika
stożunio
Po kostki w błocie
Posty: 138
Rejestracja: 29 paź 2019, 06:01
Motocykl: TT600R 2001r.
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Re: TT600R 2001r.

Post autor: stożunio »

Po powrocie z wakacji i dojechaniu starego Mitasa C-02 wymieniłem wreszcie tył na Michelin Tracker. Pomimo tego, że oponka nowa to miałem wrażenie, że zajechany C-02 lepiej gryzł glebę. CST 755 na przodzie po około 5kkm jazdy 50/50 straciły połowę bieżnika.

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
stożunio
Po kostki w błocie
Posty: 138
Rejestracja: 29 paź 2019, 06:01
Motocykl: TT600R 2001r.
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Re: TT600R 2001r.

Post autor: stożunio »

Sezon w nowym roku rozpocząłem dość wcześnie, niestety zaczęło się od strat.

Przy odpalaniu kopka odbiła i piętą odłamałem kawałek zadupka. Jak wiemy nowe zadupki są już niedostępne. Mój był już podklejony żywicą ale i to nie uchroniło go od dezintegracji.

Obrazek

Boczek wyrzeźbiony z zadupka z tfu, KTMa SX.

Obrazek
Awatar użytkownika
stożunio
Po kostki w błocie
Posty: 138
Rejestracja: 29 paź 2019, 06:01
Motocykl: TT600R 2001r.
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Re: TT600R 2001r.

Post autor: stożunio »

Postanowiłem podjechać na organizowany niedaleko mnie Rajd Wiosny.

Obrazek

Gdy wyścig się zakończył, pojechałem sprawdzić trasę. Po pierwszym zapoznawczym okrążeniu trochę za bardzo się rozochociłem i na zjeździe przeleciałem przez kierownicę :D. W tym samym miejscu podobno jakiś zawodnik połamał nadgarstki. Ja wyszedłem bez szwanku, jednak w motorze rozbiłem czachę i moją pseudo-wieżę. Muszę przyznać, że moja konstrukcja była użyteczna przy nawigowaniu podczas jazdy turystycznej, jednak słabo sprawdzała się w ciężkim terenie i kwestią czasu było kiedy się rozleci.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Z dostępnością oryginalnych owiewek też jest problem. Kolega miał zbędną czachę z XT600 3TB, ale średnio się zgrywała z lampą.

Obrazek

Okazało się, że czacha z WR400 ma dokładnie taki sam otwór na lampę. Według mnie wygląda nawet lepiej niż oryginał.

Obrazek

Z nową owiewką i naprawionym zestawem zegarów wybrałem się do Krzeszowic.

Obrazek
Awatar użytkownika
Tygrys
Po kostki w błocie
Posty: 468
Rejestracja: 07 cze 2017, 13:49
Motocykl: Był tt600 s 4GV jest xr600

Re: TT600R 2001r.

Post autor: Tygrys »

A co się stało z dużym bakiem?
Awatar użytkownika
stożunio
Po kostki w błocie
Posty: 138
Rejestracja: 29 paź 2019, 06:01
Motocykl: TT600R 2001r.
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Re: TT600R 2001r.

Post autor: stożunio »

Duży bak na dłuższe trasy. Na wycieczki w promieniu 100km i typowo w teren zakładam oryginalny.
Awatar użytkownika
Tygrys
Po kostki w błocie
Posty: 468
Rejestracja: 07 cze 2017, 13:49
Motocykl: Był tt600 s 4GV jest xr600

Re: TT600R 2001r.

Post autor: Tygrys »

Nie Masz problemów z chłodzeniem z duzym bakiem wszak tenerki miały chlodnice XT kierownice powietrza.
ODPOWIEDZ