Ile oleju może brać TTR600?

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w TT
ODPOWIEDZ
Kempiak
Lubiący błoto
Posty: 40
Rejestracja: 10 lip 2019, 05:20
Motocykl: Tt600r Belgarda 2002
Lokalizacja: Kampinos

Ile oleju może brać TTR600?

Post autor: Kempiak »

Witam. Ostatnio wyszło tak że olej(Motul 5100) zmieniałem po 1000 km. Po ilości zlanego oleju wyszło że zużyła 0,5 litra na 1000 km. Czy to dużo czy norma? Mechanik stwierdził że to nic nadzwyczajnego bo to prawie 20 letnie enduro. Czy faktycznie tak jest czy jednak to dużo? Ile oleju biorą wasze TTRki? Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Tygrys
Po kostki w błocie
Posty: 468
Rejestracja: 07 cze 2017, 13:49
Motocykl: Był tt600 s 4GV jest xr600

Re: Ile oleju może brać TTR600?

Post autor: Tygrys »

A dymi ? Tez mi się wydaje że to nie jest straszne zużycie mi w xr idzie średnio 2-3 setki na 900 km bo co tyle wymieniam (tylko off ) ale tt sprzedałem jak brała 1l/100 km -paliła od kopa zresztą do dziś bo koleś nie zrobił szlifu ale musi jeździć ostatni. To jest duży silnik chłodzony luftem wiec coś musi wziąć. Jeździć i się nie przejmować. Ja mam zasadę że oliwę sprawdzam po każdej jeździe i jak trochę ubywa od razu dolewam i trzymam trochę ponad full stan .nie zaszkodzi. Hej.
rademenez
Po kostki w błocie
Posty: 112
Rejestracja: 12 lut 2012, 15:55
Motocykl: TTR 600

Re: Ile oleju może brać TTR600?

Post autor: rademenez »

Moja TTR-ka na zimnym kopci jak parowóz,, wyżłopała chyba z litr na 1000 km a może tysiaka nawet nie zrobiłem :lol: Sezon przelatam a na zimę zrobię szlifa i będzie git.Trzeba pilnować stanu oliwy i cieszyć się wiatrem we włosach, :happy:
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Ile oleju może brać TTR600?

Post autor: ArturS »

Sprawny silnik od wymiany do wymiany nie wymaga żadnych dolewek. Jak kupiłem XTka, to mi wyżłopała 1.5L oleju na 1500km trasy. Zrobiłem remont góry i przez kolejne prawie 40tys.km od wymiany do wymiany nie potrzebowała uzupełniania oleju.
Awatar użytkownika
Tygrys
Po kostki w błocie
Posty: 468
Rejestracja: 07 cze 2017, 13:49
Motocykl: Był tt600 s 4GV jest xr600

Re: Ile oleju może brać TTR600?

Post autor: Tygrys »

Cześć ale o ile pamiętam kol Rademenez na dzień dobry rozebrales silnik a to nie pomaga a nie dolewanie od wym do wym to pojęcie względne po to są min i max na bagnecie że silnik sobie może tyle wypić a dolewki nie ma. Ja trzyman full bo moto lekko nie ma i często jest głową w dół. Na zużycie oliwy ma też sposób użytkowania i odległości jakie się pokonuje na jednym odpaleniu. Hej
Kempiak
Lubiący błoto
Posty: 40
Rejestracja: 10 lip 2019, 05:20
Motocykl: Tt600r Belgarda 2002
Lokalizacja: Kampinos

Re: Ile oleju może brać TTR600?

Post autor: Kempiak »

Nie dymi. Raz jej się zdarzyło puścić dymka. Ale to tylko raz na już przejechane 1,500km. Dolewam olej tak po 100-150ml na 200km i jest ok.
rademenez
Po kostki w błocie
Posty: 112
Rejestracja: 12 lut 2012, 15:55
Motocykl: TTR 600

Re: Ile oleju może brać TTR600?

Post autor: rademenez »

Tygrys pisze:Cześć ale o ile pamiętam kol Rademenez na dzień dobry rozebrales silnik a to nie pomaga a nie dolewanie od wym do wym to pojęcie względne po to są min i max na bagnecie że silnik sobie może tyle wypić a dolewki nie ma. Ja trzyman full bo moto lekko nie ma i często jest głową w dół. Na zużycie oliwy ma też sposób użytkowania i odległości jakie się pokonuje na jednym odpaleniu. Hej
Zgadza się że rozbierałem i remontowałem silnik ale w tej pierwszej czerwonej TTR-ce a w niebieskiej to remoncik dopiero przede mną :lol:
ODPOWIEDZ