Dookoła polski

Relacjonowanie wypraw a także planowanie nowych i szukanie kompanów.
Awatar użytkownika
glina
Po ośki w błocie
Posty: 629
Rejestracja: 07 lut 2014, 12:10
Motocykl: była : TT600E 1998
jest : DRZ400E 2002
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: Dookoła polski

Post autor: glina »

Pokażcie jakieś foty :)
Awatar użytkownika
Tygrys
Po kostki w błocie
Posty: 468
Rejestracja: 07 cze 2017, 13:49
Motocykl: Był tt600 s 4GV jest xr600

Re: Dookoła polski

Post autor: Tygrys »

Nie wiem jak Igorro ale ja mokry (oprócz jazdy w deszczu w obie strony zaliczylem glebe w strumyku) nie mialem glowy do zdjęć pyklem jedno ale takie nie ostre że tu i tak nie bedzie widać- wczoraj miał jechac Twoją trase Glina .Swoją drogą swiat mały i historia lubi się powtarzac jak sie okazalo z kol Igorro na 3 moto(xr xt ktm) lecielismy na jego tel z 50 km dojazdowki m ną tukanie i też w deszczu. He-he.
Awatar użytkownika
glina
Po ośki w błocie
Posty: 629
Rejestracja: 07 lut 2014, 12:10
Motocykl: była : TT600E 1998
jest : DRZ400E 2002
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: Dookoła polski

Post autor: glina »

Wczoraj pogoda już była odpowiednia na jazdę. Akurat we wtorek byłem w okolicach Dzierżoniowa, więc wiem o jakich deszczach (czytaj: ulewach) piszesz :)
No mam nadzieję, że autor się pochwali wrażeniami w postaci zdjęć :biker:
Awatar użytkownika
glina
Po ośki w błocie
Posty: 629
Rejestracja: 07 lut 2014, 12:10
Motocykl: była : TT600E 1998
jest : DRZ400E 2002
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: Dookoła polski

Post autor: glina »

Czy kolega przeżył tą podróż ? :lol:
Awatar użytkownika
Tygrys
Po kostki w błocie
Posty: 468
Rejestracja: 07 cze 2017, 13:49
Motocykl: Był tt600 s 4GV jest xr600

Re: Dookoła polski

Post autor: Tygrys »

Z tego co wiem urlop ma do 17 wiec może jeszcze w trasie i dlatego nic nie pisze zreszta w te upaly to wiedzorem tylko zimne piwko i nyny.
Igorro
Lubiący błoto
Posty: 90
Rejestracja: 27 maja 2015, 14:22
Motocykl: Yamaha xt60043F
Husqvarna te250i-kanarek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dookoła polski

Post autor: Igorro »

Siema, wróciłem ja cały i zdrowy ;) XT niestety zaliczy wizytę u lekarza :(
Jutro się coś postaram skrobnąć na temat przemyśleń i odczuć odnośnie wyjazdu.
Też jakieś foty powrzucam, najlepiej na jakiś dysk.
Awatar użytkownika
glina
Po ośki w błocie
Posty: 629
Rejestracja: 07 lut 2014, 12:10
Motocykl: była : TT600E 1998
jest : DRZ400E 2002
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: Dookoła polski

Post autor: glina »

Igorro pisze:Siema, wróciłem ja cały i zdrowy ;) XT niestety zaliczy wizytę u lekarza :(
Jutro się coś postaram skrobnąć na temat przemyśleń i odczuć odnośnie wyjazdu.
Też jakieś foty powrzucam, najlepiej na jakiś dysk.
Dawaj, dawaj. Bo jestem ciekawy :D
Igorro
Lubiący błoto
Posty: 90
Rejestracja: 27 maja 2015, 14:22
Motocykl: Yamaha xt60043F
Husqvarna te250i-kanarek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dookoła polski

Post autor: Igorro »

No więc tak:
WIELKIMI DUŻYMI LITERAMI NA JEDEN DZIEŃ 250 KM W OFFIE TO AŻ ZA DUŻO :D

Niestety nie starczyło mi czasu żeby zrobić offowy kawałek wzdłuż białoruskiej granicy, udało mi się może z 50 km (wesele się przeciągnęło :D ) musiałem skracać mazurami.
Tamtejsze szutry... coś niesamowitego po 110 km/h łapałem. Bezpieczna prędkość jeszcze na siedząco około 80 km/h. Pojedyncze dołki, szutrowa autostrada. Podobnie z TET'em tak samo jedna wielka autostrada przeplatana asfaltami.

Ale od początku, pierwszy dzień, rozpocząłem od kawki z myśliwymi i z lekkim kacem. Wyzwanie 520 km po czarnym, gnałem do bieszczadzkiej przystani motocyklowej. Udało się zajechać na 22 o 23 byłem gotów do spożywania % niestety kompani motocykliści powiedzieli grzecznie dobranoc....

Kolejne 2 dni poganiałem się z wujkiem po Beskidzkich zakrętach, wzdłuż rzeki Popred, wjechałem na stok narciarski i takie przygody.

Następna nocka pod Tatrami i kolejne zawijasy po górach. Gnałem do Tygrysa :) ostatnie 160 kilometrów niestety w deszczu.
Spotkanie z Tygrysem na duuuuży plus, no może prócz tej nieszczęsnej rzeki ;) całe szczęście obyło się bez strat.
Jeszcze raz Tygrys Wielkie dzięki za wszystko :bananasaluta:

2 nocki w ośrodku obok Bardo, przeczekałem deszcz z rana kolejne kilometry pod granice niemiec. Tam już sporo więcej szutrów i leśnych ścieżek.

Kolejny dzień jazda wzdłuż Odry po betonowych płytach w stronę wyspy uznam, nocleg w Międzyzdrojach. Nie polecam tam się zatrzymywać, pola namiotowe zapchane dopiero na trzecim znalazłem miejsce.

Rano pobudka i jazda wzdłuż morza, chciałem przejechać mierzeją, niestety strach przed mandatami i głębokim piachem pokrzyżował plany. Trzeba było wrócić na czarne. Meta Jarosławiec, spotkanie ze znajomymi, wylegiwanie się na plaży, wesele i inne atrakcje :D

Po urlopie w urlopie było już ganianie z czasem > puck > jakaś miejscówka na mazurach. Metą miał być czołg nad bugiem, niestety xt postanowił się zepsuć 80 km przed. Szybki telefon do wsparcia i na noc byłem już w domu.

To tak po krótce to co się działo podczas moich wojarzy.
Jakieś pytania ? chętnie odpowiem :P

Foty jak się uda podlinkuję jutro :)
Awatar użytkownika
glina
Po ośki w błocie
Posty: 629
Rejestracja: 07 lut 2014, 12:10
Motocykl: była : TT600E 1998
jest : DRZ400E 2002
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: Dookoła polski

Post autor: glina »

Igorro pisze:Metą miał być czołg nad bugiem, niestety xt postanowił się zepsuć 80 km przed.
A co się konkretnie stało z XT ?
Czekam na zdjęcia :)
Igorro
Lubiący błoto
Posty: 90
Rejestracja: 27 maja 2015, 14:22
Motocykl: Yamaha xt60043F
Husqvarna te250i-kanarek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dookoła polski

Post autor: Igorro »

https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing


Wyczekiwane foty :)

W moto jeszcze nie wiadomo, w oleju opiłków nie ma. Odpalać odpala ale przy odpaleniu coś mocno stuka. Może coś z dekompresatorem ? huk wie :niewiem: Oby na Tukana się wyrobić z naprawą.
ODPOWIEDZ