tylne zawieszenie

Forum dotyczące nadwozia, zawieszenia, układu hamulcowego, napędowego, ogumienia i innych podzespołów nie związanych z silnikiem.
Awatar użytkownika
zul
Po kostki w błocie
Posty: 122
Rejestracja: 24 sty 2010, 17:34
Lokalizacja: Szubin

Re: tylne zawieszenie

Post autor: zul »

jak dokladnie nie wiem, dałem to kumplowi a on to dorabiał w Wojskowych Zakładach Lotniczych Bydgoszcz. A tam specjalistów wielu .. Dałem za to 20 zl + 4pak piwa :D Kanały wszystkie mam jak w oryginale ;) pozdr
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: tylne zawieszenie

Post autor: Gacek »

weź to skasuj miejsce dorabiania - tak publicznie kapowac na kolegę :? - jak się u ciebie sprawdzi to kolega moze na odwyk trafic :lol: bo zaraz posypią się zamówienia z całego forum .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
zul
Po kostki w błocie
Posty: 122
Rejestracja: 24 sty 2010, 17:34
Lokalizacja: Szubin

Re: tylne zawieszenie

Post autor: zul »

Jedyne co zalujze ze nie dałem do ocynku przed montazem jescze .. :) Nastepnym razem tak zrobie :D
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2496
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: tylne zawieszenie

Post autor: Pawlo »

Pytanko mam, ile macie tych kalamitek u siebie, bo ja znalazłem aż jedną, mam szukać dalej? :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Radzio97
Po kostki w błocie
Posty: 126
Rejestracja: 12 lip 2010, 15:32
Motocykl: Yamaha XT600E DJ02 2003r
Lokalizacja: Puławy

Re: tylne zawieszenie

Post autor: Radzio97 »

Powinno byc dwie bynajmniej ja mam dwie nie wiem jak u ciebie. Zobacz glebiej pod wachacz pewnie troche syfu jest to tak nie widac.
Awatar użytkownika
terenowiecc
Administrator
Posty: 1734
Rejestracja: 24 gru 2009, 10:19
Motocykl: LC4
Lokalizacja: LCH

Re: tylne zawieszenie

Post autor: terenowiecc »

Z tego co pamiętam to jest na górze wahacza, na kiwaczce i pod zaślepką w wahaczku...
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: tylne zawieszenie

Post autor: Gacek »

powinno być 3 na tzw kiwaczce ;) i dwa na łozyskach wachacza czyli 5 punktów newralgicznych dla zawiechy :lol:
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: tylne zawieszenie

Post autor: Gacek »

Witam
nie zakładam nowego tematu bo sprawa dotyczy j tylnego zawiasu dokładniej mocowania wachacza.
Mianowicie zostałem zmuszony do wymiany wąchacza jestem chyba zdolny i stary się z deka pogiął (wyszło przy dokładnych ogledzinach ) :? W związku z tym mam mały dylemat bo wsadziłem inny prostszy i matematycznie mam zbyt duży luz (liczyłem i mierzyłem parokrotnie ) a fizycznie nie ma luzu jest niewyczuwalny natomiast powstała spora szczelina w miejscu miedzy karterami a tuleją w której są osadzone łożyska . Z manuala nie umiem już nic racjonalnego wydusić :( a motocykl rozbierałem 5 miechów temu i nie ma opcji abym to pamiętał. Wszystko zmontowałem zgodnie z fiszkami czyli nie ma opcji aby jakiś element się stracił .Czy ktoś kiedyś korygował te luzy określone w manuale słowem shim.brakuje mi pare setek i nie bardzo wiem co dalej z tym zrobić :evil: .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
zul
Po kostki w błocie
Posty: 122
Rejestracja: 24 sty 2010, 17:34
Lokalizacja: Szubin

Re: tylne zawieszenie

Post autor: zul »

Też mi brakuje, poskladalem i jezdze ... nie bede sie tym przejmowal. I jest ok. pozdro
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: tylne zawieszenie

Post autor: Gacek »

Jak to zwykle u mnie bywa napisałem setki myślałem o dziesiątkach :oops:
Pomierzyłem dzisiaj wstepnie sagi na zawiasach :cry: kurka nic nie pasuje :evil: wertuję manuale nic nie umiem z tego wydukać .Moto spadło parę razy z windy wyskakuje luzik na tylnym zawiasie ( ew nie mieści się w normie ) mimo ze wczesniej było wszystko na igłę :evil: Robi się ciepło i chciałbym już zamknąć temat zostały mi do weryfikacji zawieszenia.Dzisiaj wstępnie pomierzyłem sagi ,aby mieć jakieś wstępne podłoże do weryfikacji - zerkam w manuale i już mam bałagan w głowie ( jezyk angielski jest dla mnie językiem ... obcym to mało powiedziane ) :mrgreen: Mnogość stwierdzeń i ilość wymiarów przy tym spowodowały bałagan w mojej głowie po prostu przestałem kumać już co jest co :oops: . Może ktoś chociaż podpowie jak z tekstu w pdf wygenerować tekst do formatu np notatnika ? (zależało by mi abym nie musiał tego ręcznie nie przepisywać )
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
ODPOWIEDZ