TT600S

Pokaż innym swój motocykl!
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2496
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: TT600S

Post autor: Pawlo »

marek_spectra pisze:W przeciwieństwie do tylnych boczków, te po każdym solidniejszym skoku odmeldowywały sie bez pozwolenia.
Hehe, u mnie też jeden ma urwane dolne mocowanie, ale to przez zmieniony komin pochodzący od TTR. Ale znalazłem na to sposób, przewierciłem to ułamane mocowanie tak żeby mi weszła opaska samozaciskowa i zaczepiłem o ten otwór gdzie fabrycznie powinno wchodzić i z zewnątrz nawet nie widać :)
marek_spectra pisze:Powiedziałem sobie że nigdy więcej...żadne na koło...
Wszystko z umiarem, przecież od czasu do czasu można sobie wrzucić na gume :D

I przy okazji: kolektor wydechowy z racji, iż jest z kwasiaka będzie polerowany. Zobaczymy czy coś z tego wyjdzie :mrgreen: Na razie jest tylko wykręcony z moto :D

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
terenowiecc
Administrator
Posty: 1734
Rejestracja: 24 gru 2009, 10:19
Motocykl: LC4
Lokalizacja: LCH

Re: TT600S

Post autor: terenowiecc »

Z chęcią przygarnę kolektor wraz z kominem :D
marek_spectra pisze:Powiedziałem sobie że nigdy więcej...żadne na koło...
Etam, nie wierzę :twisted: Soczysta pomarańcza musi latać na kole :mrgreen:
Awatar użytkownika
marek_spectra
Lubiący błoto
Posty: 32
Rejestracja: 29 lis 2010, 17:26
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: TT600S

Post autor: marek_spectra »

:D :D :D
....Bylismy z na wspólnej jezdzie z chłopakami z Sanoka, w okolicach Baligrodu zjechalismy z terenu na asfalt i kierujemy sie do miasteczka, czas tankować. Cała grupa 12 motocykli jedzie razem i powoli. Mundek na exc520 zapina 4 i daje na gume na stojaka,ja zwalniam, pusczam go bokiem, jade ostatni jako zamykajacy, wiadomo jakby co... Za moimi plecami robi sie sznur aut, mimo miejsca nikt nas nie wyprzedza. Droga prowadzi raz w dół, raz w górę, łagodne łuki w lewo, prawo... a Mundi idealnie utrzymując maszyne w pionie kresli zakręty jak zachipnozowany... mijaja kolejne kilometry, czasem jakaś puszka podjedzie, zrówna sie z nami a młodzian wychylony przez pół w uchylonym oknie nagrywa wszystko na komórke. :lol:
W koncu jakiś zajazd, wszyscy skrecaja na parking, Mundi kładzie maszyne na ziemie, zatrzymuje sie... W tem dwa auta zajeżdzaja za nami, otwieraja sie gwałtownie wszystkie drzwi i wyskakuja z nich jacyś kolesie... Zeskakuje z motoru i daje biegiem do Mundka... co za jacyś pojebańcy ! nas jest 12 chłopa w zbrojach ! szukają guza? pop....ich ! ?
tak jak szybko zeskoczyłem, tak stanąłem ... Mundek w środku kolesie sie śmieją,klepią go po plecach pytają czy mogą sobie zrobic wspólną fotke... Smieje sie sam z siebie... ale fakt to było fantastyczne.
WFM 125 '64 ,Honda cbx 750F '86 , Yamaha xt 600 Z Tenere '88 i Pomarańczowe Maleństwo :)
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2496
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: TT600S

Post autor: Pawlo »

Ech, polerkę odpuszczam, byłem u znajomego co się tym zajmuje i twierdzi, że kilka przejazdów po wodzie (szybkie studzenie) i będzie tak jak jest teraz. Ale może kiedyś jeszcze zrobię z tym porządek :mrgreen:

Marek, nie myślałem, że piszesz o takim lataniu na kole :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2496
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: TT600S

Post autor: Pawlo »

Znalazłem w necie ciekawostkę o moim moto :D
Ogłoszenie poprzedniego właściciela http://gielda.scigacz.pl/Yamaha,TT,600, ... 00241.html
Okazuje się, że moto jeszcze w PL śmigało na felgach supermoto, a dowodem, że to moje moto jest ten wielgachny tłumik z TTR :lol: Szkoda tylko, że felgi SM gdzieś zniknęły między poprzednimi właścicielami, bo bardzo by mi się przydały ;)

I przy okazji, "narzędziówka" znalazła swoje miejsce ;)
Obrazek
Obrazek
mazi
Administrator
Posty: 1006
Rejestracja: 24 gru 2009, 11:58
Lokalizacja: LU

Re: TT600S

Post autor: mazi »

Pewien jesteś, że to Twój?
Wydech można przerzucić.

Jak poszła polerka kolektora? Ja ten temat właśnie przerabiam, ale ciężko idzie...
Zadowolony jesteś z brzmienia końcówki?

PS. Ładny zestaw SM do XTX ktoś wystawił:
http://allegro.pl/kola-supermoto-yamaha ... 93669.html
Pytanie czy bez większych kombinacji podejdzie... no i ta cena :-)
---
Pozdrawiam
mazi
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2496
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: TT600S

Post autor: Pawlo »

Tak, to na 100% moje moto, nawet na jednej focie widać brązową izolacje między gaźnikiem, a zbiornikiem oleju, która do dzisiaj jeszcze tam jest ;) Moto miało dwóch właścicieli w Kędzierzynie, ogłoszenie jest od pierwszego, ja kupiłem już od drugiego, który tylko obszył siedzenie, więc wszystko się zgadza :)

Kolektor odpuściłem dopóki śmigam w terenie, kwasiak ma to do siebie, że zrobi się taki sam jak teraz jest już po kilku przejazdach po wodzie, więc szkoda roboty, ale jeszcze kiedyś się tym zajmę :D Bez dobrej pasty i sprzętu lepiej się do tego nie zabierać.
A komin z TTR to jak dla mnie idealny, wcale nie jest taki cichy, ale znowu nie jest to rycząca pucha, no i nie słychać go na kilometr ;) A koła SM kiedyś w tym moto na pewno zagoszczą, ale na razie są inne wydatki.
Obrazek
Awatar użytkownika
daszek
Lubiący błoto
Posty: 43
Rejestracja: 22 kwie 2011, 14:32
Motocykl: Yamaha TT600S
Lokalizacja: Częstochowa

Re: TT600S

Post autor: daszek »

Dobry pomysł z na narzędziówką ale nie dla mnie jak chce się dupecki wozić lub kolegę gdzieś podrzucić :D nie martw się ja tez bym chciał komplet sm ale jako drugie koła z drugim napędem i błotnikiem myślałem sobie złożyc bo tanio wychodzą poza piastami ale w aso za piasty wołają 1000zł/szt goła piasta (nienormalni są żeby tyle to kosztowało) a jak sie pytałem Maćka z borowianki (największy importer z włoch pojazdów dwukołowych 8-) ) to mówi że na szrotach nie ma takich piast bo sami włosi nawet sobie by koła takie kupili i przepletli na sm z enduro a nie chce mi się bawić w dorabianie tulejek do jakiś kupnych nie oryginalnych piast (niektórych rzeczy jestem zwolennikiem oryginału tak samo jak lovciam stare vw w cultstylu może być pozmieniane ale na oryginalne części vw a nie dorabiane przerabiane itp) więc jest lipa z kołami sm do tt/ttr chyba że ktoś znajdzie dojście to tanich piast ;)
"nie ma boga jest motór, motór nasz pan i władca"
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2496
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: TT600S

Post autor: Pawlo »

No dobra, z racji nadmiaru wolnego czasu zabrałem się za kolektor. Wrzucam po dwie foty dla porównania ;)

Wyglądał tak:
Obrazek

Po polerce:
Obrazek

Na motorze przed:
Obrazek

Na motorze po:
Obrazek

Obrazek

Podczas tarcia byłem zawiedziony, bo spodziewałem się złotego koloru, który widnieje na fotach w necie. Ale dla rozluźnienia po polerce przejechałem się kawałek, zsiadłem z moto, patrze na kolektor i wielki banan na mojej twarzy :mrgreen:

Obrazek

Pojawiło się złoto :mrgreen:
Obrazek
mazi
Administrator
Posty: 1006
Rejestracja: 24 gru 2009, 11:58
Lokalizacja: LU

Re: TT600S

Post autor: mazi »

Bardzo ładny rezultat.
Czym to szlifowałeś?

U mnie efekt trochę gorszy, ale jest i tak o niebo lepiej niż przy stalowym pordzewiałym kolektorze.
---
Pozdrawiam
mazi
ODPOWIEDZ