TTR 600 Jaka kopka ?

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w TT
Dżordż
Czyścioch
Posty: 15
Rejestracja: 03 kwie 2021, 15:24
Motocykl: TT600R

Re: TTR 600 Jaka kopka ?

Post autor: Dżordż »

U mnie były 3 podejścia do spawania. 2x tig raz mig i za każdym razem pękało po kilku kopnięciach. Stożunio pamiętasz na jakim prądzie ( ile A) Ty miałeś spawane ?

Dla potomnych - od xt350 NIE pasuje.
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2494
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: TTR 600 Jaka kopka ?

Post autor: Pawlo »

Za agresywnie kopiecie :lol: Widziałem na własne oczy jak gość odpalał ten silnik ręką 8-) Z tego co pamiętam przy prawidłowo wyregulowanej lince autodekompresatora i wstępnym ustawieniu położenia tłoka zawsze odpalałem z łatwością za pierwszym razem. Ale nie powiem, że nie, bo zanim doszedłem do perfekcji z odpalaniem to kilka razy świecę się zalało albo odbiło, aż kolanem po kierownicy się waliło :mrgreen:
Z tego co widzę to są dostępne nowe doły kopniaków, ale cena z dupy, okolice 400 zeta w Europie, kompletna nowa kopka ~800zł. W Stanach taniej, ale przez covida mogą nie wysyłać :arrow: https://www.partzilla.com/product/yamah ... 5621-01-00
Obrazek
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: TTR 600 Jaka kopka ?

Post autor: ArturS »

Ręką odpala się TT600S, XT600 3UW i wszystkie XT sprzed 90r. Za to TT600R to jest taka gadzina, że potrafi oddając uszkodzić karter silnika - remontowałem już kilkanaście takich. Różnica jest w układzie zasilania - TT-R ma moduł zasilany prądem stałym, a niema akumulatora. Trzeba więc mega mocno kopnąć, żeby naładować duży kondensator, który z kolei jest rozładowywany, bo kopiąc trzymamy hamulec i świeci się STOP :facepalm: Sprawa się rozwiązuje po wywaleniu kondensatora i wstawieniu w jego miejsce jakiegokolwiek akumulatora - wtedy też można odpalać ręką.
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2494
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: TTR 600 Jaka kopka ?

Post autor: Pawlo »

Czyli zagadka rozwiązana. W takim razie cofam swoje wywody nt. nieprawidłowego kopania 8-)
Obrazek
Dżordż
Czyścioch
Posty: 15
Rejestracja: 03 kwie 2021, 15:24
Motocykl: TT600R

Re: TTR 600 Jaka kopka ?

Post autor: Dżordż »

ArturS pisze:Ręką odpala się TT600S, XT600 3UW i wszystkie XT sprzed 90r. Za to TT600R to jest taka gadzina, że potrafi oddając uszkodzić karter silnika - remontowałem już kilkanaście takich. Różnica jest w układzie zasilania - TT-R ma moduł zasilany prądem stałym, a niema akumulatora. Trzeba więc mega mocno kopnąć, żeby naładować duży kondensator, który z kolei jest rozładowywany, bo kopiąc trzymamy hamulec i świeci się STOP :facepalm: Sprawa się rozwiązuje po wywaleniu kondensatora i wstawieniu w jego miejsce jakiegokolwiek akumulatora - wtedy też można odpalać ręką.
Jest to gdzieś opisane jak wyzbyć się tego kondensatora ? Żeby sobie ułatwić to kopanie?
Awatar użytkownika
kurol
Po kostki w błocie
Posty: 300
Rejestracja: 08 kwie 2017, 09:29
Motocykl: BMW R1150GS Yamaha TTR600 TENERE 700
Lokalizacja: Krakow

Re: TTR 600 Jaka kopka ?

Post autor: kurol »

Moja ttr ukopalem sie w zyciu jak chyba malo kto ale kopki narazie nie urwalem :)
Nie kopie nigdy z samej gory,ale zjezdzam noga nizej i kopie z miejsca kiedy skasowany jest juz luz w mechanizmie kopki.
W zaleznosci od rocznika byly stosowane dwa rodzaje przelozen wal korbowy/sprzeglo 71/34 lub 74/31,moze miec to napewno duzy wplyw na ew opor kopki,chodz nie jestem pewien czy lzejszego przelozenia nie zaczeto stosowac w chwili prowadzenia rozrusznika elektrycznego.
Nigdy z reki nie probowalem swojej odpalac,ale z nogi pali na wlaczonych swiatlach,pod warunkiem ze z przodu mam zalozona zarowke 35 W a nie 55 W.
Mam wersje z kondensatorem ktorego pelnej sprawnosci po tylu latach nie jestem pewien
Dżordż
Czyścioch
Posty: 15
Rejestracja: 03 kwie 2021, 15:24
Motocykl: TT600R

Re: TTR 600 Jaka kopka ?

Post autor: Dżordż »

kurol pisze:Moja ttr ukopalem sie w zyciu jak chyba malo kto ale kopki narazie nie urwalem :)
Nie kopie nigdy z samej gory,ale zjezdzam noga nizej i kopie z miejsca kiedy skasowany jest juz luz w mechanizmie kopki.

Czyli szukasz najtwardszego punktu puszczasz kopke do góry. Deptasz ten luz i od tego twardego cała siła w dół ? :?: :?:
Awatar użytkownika
kurol
Po kostki w błocie
Posty: 300
Rejestracja: 08 kwie 2017, 09:29
Motocykl: BMW R1150GS Yamaha TTR600 TENERE 700
Lokalizacja: Krakow

Re: TTR 600 Jaka kopka ?

Post autor: kurol »

Tak
Dżordż
Czyścioch
Posty: 15
Rejestracja: 03 kwie 2021, 15:24
Motocykl: TT600R

Re: TTR 600 Jaka kopka ?

Post autor: Dżordż »

Nową kopke mam to teraz będę ćwiczył :)

Panowie Wielkie dzięki za pomoc !
ODPOWIEDZ