[XT600][ELEKTR] Kierunki LED+ przekaźnik elektr - problem

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w XT
ODPOWIEDZ
Patik
Czyścioch
Posty: 16
Rejestracja: 16 lis 2010, 21:28
Motocykl: Yamaha XT 600
Lokalizacja: Gliwice

[XT600][ELEKTR] Kierunki LED+ przekaźnik elektr - problem

Post autor: Patik »

Witam

Mam problem z kierunkowskazami :) ( jak u lekarza :) )

Na początku chciałbym przywitać się z wszystkimi i powiedzieć, ze po przeczytaniu wszystkich postów nie znalazłem odpowiedzi na moją "dolegliwość", dlatego też pozwoliłem sobie utworzyć nowy topic.

Zmuszony faktem braku przeglądu i ogromną chęcią jego posiadania postanowiłem naprawić instalację elektryczną w moim Xtku. Fakt "przerwanych" przewodów w głównej wiązce mnie trochę zszokował ale po przeczytaniu na Naszym :) forum , ze ten typ tak ma przyjąłem to za "normalne".
Wcześniejszy właściciel zamienił normalne kierunkowskazy na diodowe nie zmieniając przerywacza ( na elektroniczny) co powodowało, ze kierunkowskazy nie "migały" tylko świeciły ciągle. Zmieniłem przerywacz na elektroniczny i przy okazji zmieniłem spaloną kontrolkę w liczniku i ku memu ogromnemu zaskoczeniu wszystko PRAWIE działa i problem jest w tym PRAWIE.

Włączając którykolwiek z kierunkowskazów zapalają się obydwa czyli wszystkie, tak jakbym włączał światła awaryjne.
Jeżeli wyjmę żarówkę z licznika ( odpowiedzialną za kierunkowskazy) to wszystko jest dobrze

Pytanie nr 1 co jest nie ok i jak to naprawić.

Po przeanalizowaniu schematu wydaje mi się, ze żarówka ( odpowiedzialną za kierunkowskazy) zamyka "drugi" obwód ale wolałbym się zapytać kogoś z Was o opinię.

Dla ułatwienia( jeśli można to tak nazwać)dodam ze:
przewód pomiędzy przekaźnikiem a kostką włącznikiem kierunkowskazów jest ok,
przekaźnik elektroniczny jest ok,
masa w przekaźniku jest ok.

Na forum xt600de znalazłem "coś" takiego
44cc3904437b2561.jpg
Czy to jest odpowiedz na mój problem?
Jak tak to jakie diody zastosować?

Pytanie Nr2 Jak zabezpieczyć wiązkę przewodów przed temperaturą gorącego silnika?
Czy taśma izolacyjna wystarczy?

Pozdrawiam i czekam na informacją od Was

P.S.

Sorki za błędy i uogólnienia.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Patik
Czyścioch
Posty: 16
Rejestracja: 16 lis 2010, 21:28
Motocykl: Yamaha XT 600
Lokalizacja: Gliwice

Re: [XT600][ELEKTR] Kierunki LED+ przekaźnik elektr - probl

Post autor: Patik »

Witam

Skoro jest tyle osób chętnych do pomocy to może ja coś napiszę...

Potrzebne są normalne diody prostownicze chyba 1 lub 2 A ( nie wiem czy nie będą się zbyt mocno nagrzewać, muszę sprawdzić ) i problem będzie rozwiązany.

Do zabezpieczenia przed temperaturą użyłem włókna szklanego, ( wiem, ze nie była to "idealny" pomysł ale chciałem już wyjechać z garażu).

Czy mógłbym prosić kogoś z Was o przesłanie mi na maila (sobieradek@gmail.com) zdjęcia przedstawiającego instalację elektryczną przy reflektorze.

Moja bestia wygląda teraz tak jak na zdjęciu poniżej a wolałbym aby było to wszystko jakoś ładnie poukładane.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ODPOWIEDZ