Znikająca iskra/Przerywanie na wyższych obrotach

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w XT
ODPOWIEDZ
gutplejer
Czyścioch
Posty: 2
Rejestracja: 30 sie 2022, 18:07
Motocykl: Yamaha XT600 1992

Znikająca iskra/Przerywanie na wyższych obrotach

Post autor: gutplejer »

Witam, problem z 3tb 1992 mianowicie podczas jazdy zaczęła przerywać tylko na wyższych obrotach, przejechałem 30km zgasła. Po chwili kopania zapaliła i dojechałem do domu odpalając ją jeszcze ze dwa razy. Paliwo dochodzi, sprawdziłem czy jest iskra pojawia się raz na 5-10 kopnięć i to nie zawsze a w dodatku słaba. Zacząłem od wymiany świecy wraz z fajką , efekt ten sam. Wymiana przewodu WN również nic nie zmieniła więc zakupiłem używaną cewkę zapłonową, iskra się pojawiła motor odpala, jazda próbna i ten sam problem przerywanie w górnych obrotach. Świeca po paru kilometrach czarna sprawdzałem ustawienie iglicy jest jak najniżej, wcześniej na tym ustawieniu wszystko było dobrze. Następnego dnia odpala ładnie, jazda próbna po kilku km zdechł jakby kluczyk przekręcił i zgasł już nie odpalił , parę razy tylko na sekundę zagadał. Sprawdzam a tu znowu brak iskry tak samo jak wcześnie. Sprawdzałem instalacja nie jest nigdzie przetarta ani nic , nie mierzyłem jeszcze nic bo nie wiem od czego zacząć. Czy to możliwe że to wina modułu? Bo przewody z cewki idą bezpośrednio do modułu. Czy moduł może palić cewki? Jak by ktoś podpowiedział co sprawdzić lub czy już ktoś tak miał to będę wdzięczny za podpowiedzi. :browar:
ODPOWIEDZ