ma ktoś rozpołowiony silnik??

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w TT
Awatar użytkownika
loko
Po kostki w błocie
Posty: 121
Rejestracja: 06 mar 2010, 16:00
Motocykl: TT600R
Lokalizacja: Toruń

Re: problem ze sworzniem dolnym korbowodu

Post autor: loko »

Z tego, co wiem nie nada się, bo jest dłuższy po stronie zębatki zdawczej ( ze względu na koło zębate od rozrusznika)…. Pewnie byś musiał mieć całą klapę od wersji z rozruchałką itp. Tylko znów czy klapa będzie pasować na twój blok itp. … Tak się mówi że XT super sprzęt bo wszędzie części a prawda taka że większość jest trudna do spasowania między poszczególnymi modelami XT TT TTR itp… inne zapłony inne głowice inne wały .. i inne inne..

Zobacz teń wał od TTR może niech koleś ci go wstępnie pomierzy to sobie porównasz… 2kf to najlepsze XT na kopniak i Ty w TT masz pewnie ten silnik czyli wygląda ok… TTR też jest na kopniak ma krótki wał może podpasuje do twojego XT…

http://allegro.pl/yamaha-ttr-600-czesci ... 18179.html
motorynka(1996-1999)...jawka50(1999-2000)...mz150(2000-2001)...mz251(2001-2006)...gs500e(2003,5-2007)...TT600R(2007-
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: problem ze sworzniem dolnym korbowodu

Post autor: Gacek »

Przed zakupem zorientuj się jeszcze czy balans bedzie kompatybilny - kurka współczuję ci taka muka :shock: .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
lisek666
Po kostki w błocie
Posty: 300
Rejestracja: 31 paź 2010, 15:54
Motocykl: trx400ex sportrax
Lokalizacja: KR

Re: problem ze sworzniem dolnym korbowodu

Post autor: lisek666 »

Gacek pisze:Przed zakupem zorientuj się jeszcze czy balans bedzie kompatybilny - kurka współczuję ci taka muka :shock: .
tzn Mr Gacek jak mam to zrobic ponieważ wał bede kupował gdzieś na necie najpredziej.wiec jak mam sie zorientować :?: no mam ten nowy korbowód gdy bym kupił wał to starą korbe wyrzycam zakładam tą nową chodzi mi tylko o otwór w wale na sworzeń zeby miał 35mm na nowy typ bo ten co mam ma 34mm jakiś wojenny typ chyba bo niegdzie nie znalazłem korby z tym wymiarem sworznia jedynie co w serwisie mogli by sprawdzić czy dostaną ale mówia ze skoro jest oryginał to powinno sie dostać,no a;le cena tak jak pisałem wyżej jest powalająca,spróbuje zrobic tak jak mój mechanik znaczy 2-óch powiedziało szukać korby ze sworzniem o rozmiarze 35mm albo szukać wału ze sworzniem na rozmiar 35mm i wtedy bedzie orajt ;) ja to nie wiem motor ma z 94r z niemiec czyż by herfliki tam coś wykombinowały??? zdaje sie ze silnik był inny teraz mam 2kf
tt600,trx400.KOMAR pędziwiatr;)
Awatar użytkownika
lisek666
Po kostki w błocie
Posty: 300
Rejestracja: 31 paź 2010, 15:54
Motocykl: trx400ex sportrax
Lokalizacja: KR

Re: problem ze sworzniem dolnym korbowodu

Post autor: lisek666 »

witam was mam takie pytanie do was czy wymieniał ktos z was korbowód i kupował gdzieś na necie jakis zamiennik??? chodzi mi o oznaczenie korby poniewaz ja ma ten sworzen 34mm i mam oznaczenie na korbowodzie 34KC a mam wał z korbowodem który ma oznaczenie 34KB wiec chciałem zapytać czy może ktoś z was wymieniał korbowód w rocznikach 92-98??? jakie oznaczenie korbowodów mieliście???

pozdrawiam
tt600,trx400.KOMAR pędziwiatr;)
krakus
Czyścioch
Posty: 11
Rejestracja: 17 sty 2011, 21:05

Re: ma ktoś rozpołowiony silnik??

Post autor: krakus »

jakbyście chcieli jakieś informacje o silniku 2001r, mam właśnie rozpołowiony.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: ma ktoś rozpołowiony silnik??

Post autor: Gacek »

ja szukam info - potrzebuję skany uszczelnień cylindra i glowicy do tego modelu i innych xt z wodnym chłodzeniem 650 tenere jak ktoś moz ezrobic scan tych elementów bedę wdzieczny 8-) .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
krakus
Czyścioch
Posty: 11
Rejestracja: 17 sty 2011, 21:05

Re: ma ktoś rozpołowiony silnik??

Post autor: krakus »

Gacek pisze:ja szukam info - potrzebuję skany uszczelnień cylindra i glowicy do tego modelu i innych xt z wodnym chłodzeniem 650 tenere jak ktoś moz ezrobic scan tych elementów bedę wdzieczny 8-) .
napisz po ludzku o co chodzi :) uszczelki spod głowicy i cylindra Ci zeskanować? Może jeszcze gdzieś mam. Jeśli nie mam będziesz musiał poczekać, będę kupował.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: ma ktoś rozpołowiony silnik??

Post autor: Gacek »

krakus pisze:
Gacek pisze:ja szukam info - potrzebuję skany uszczelnień cylindra i glowicy do tego modelu i innych xt z wodnym chłodzeniem 650 tenere jak ktoś moz ezrobic scan tych elementów bedę wdzieczny 8-) .
napisz po ludzku o co chodzi :) uszczelki spod głowicy i cylindra Ci zeskanować? Może jeszcze gdzieś mam. Jeśli nie mam będziesz musiał poczekać, będę kupował.
-po ludzku odpowiem jakiś pismak skrobnoł kiedyś tekst ze ttr ma powiekszone średnice zaworów ale pod sohc nie ma opcji aby coś wmontować do tego szersze gniazda na wydechu bo wałek nie łyknie rozstawu szerszych gniazd a jak się zmieszcza to polecą w mgnieniu oka przegrody ,przeróbka na dohc wykracza poza standarty przez cylinder nie puści kiety rozrzadu na dwa takie wielkie koła zebate ludziłem się ze xtz dołozyli 3 zawór na wydech i wodne chłodzenie ale jest na opak wsadzili na wlot tez lipa :( .Dopiero od wr -y yamaha zmieniła styl dokarmiania cylindra na bardziej ekspansywny dający temperament silnikowi . :idea: .umarła :evil: .sorry ze smieciłem na tym forum ale dogłebnie się wyleczyłem ze złudzeń .Nie potrzebuję już żadnych scanów bo nic mi one już nie wniosą .Tki mały off topic powstał :oops: .SORRY.
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
koziarz
Lubiący błoto
Posty: 21
Rejestracja: 31 maja 2012, 19:47

Re: ma ktoś rozpołowiony silnik??

Post autor: koziarz »

Pociesze Cie mam ta sama sytuacje xt600 43f z 86 roku, sworzen dolny 34 mm, gornego nigdzie nie idzie dostac korba jeszcze dobra na dole, ale gore trzeba regenerowac i dupa ani sworzni ani korby na 34 same 35 są

jak sobie z tym poradziłeś ?
Awatar użytkownika
lisek666
Po kostki w błocie
Posty: 300
Rejestracja: 31 paź 2010, 15:54
Motocykl: trx400ex sportrax
Lokalizacja: KR

Re: ma ktoś rozpołowiony silnik??

Post autor: lisek666 »

siemka,wiec zacząłem od kombinowania z wstawieniem tulejki w główkę korby u góry ale to się minęło z celem ponieważ główkę korby roztaczając osłabiasz a po drugie nie wytoczy ci nikt aż tak cieniuteńkiej tu-lejeczki.drugim pomysłem roztoczenie gniazda sworznia na 35mm te z się minęło z celem,pan ślusarz po długich namysłach też stwierdził że długo to nie wytrzyma,następną opcją było kupno korby w aso na 34mm lecz kwota wyniosła lekko 800zł za komplet,czyli korba,łożysko,sworzeń, i ostani sposób najskuteczniejszy to zakup wału ze sworzniem 35mm za kwotę od `100-200zł najlepsze chyba rozwiązanie.dodam jak byś się zdecydował na kupno wały ze sworzniem 35mm zmierz sobie czop od strony magneta w miejscu gdzie siedzi łożysko.

pozdrawiam
tt600,trx400.KOMAR pędziwiatr;)
ODPOWIEDZ