plastiki na bak do 2kf 3tb robi ktoś ?

Forum poświęcone modyfikacjom XT.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jesz
Czyścioch
Posty: 9
Rejestracja: 22 lis 2020, 19:00
Motocykl: YAMAHA XT 600 2KF , skuter gy6
Lokalizacja: Zielona Góra i okolice

plastiki na bak do 2kf 3tb robi ktoś ?

Post autor: Jesz »

Jak wiadomo plastiki na bak do xt ków to towar deficytowy jak się pojawi to cena z kosmosu a często nawet z innej galaktyki wpadłem na pomysł by zrobić formę i odlać je z plastiku ( jakiegoś elastycznego )
A może jest ktoś kto je robił ??
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2496
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: plastiki na bak do 2kf 3tb robi ktoś ?

Post autor: Pawlo »

Odlew z dobrego jakościowo plastiku przy małej ilości elementów to od razu zakładam, że cena będzie bardzo wysoka. Po "normalnej" cenie zostaje jedynie żywica i włókno, ale nie dawałbym tego w okolice nóg, bo złamana żywica z włóknem robi się ostra jak nóż. Przy obecnych technologiach myślę, że trzeba by zgłębić temat skanu 3D, modelowania, a następnie druku 3D i nawet może to wychodzić cenowo akceptowalnie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jesz
Czyścioch
Posty: 9
Rejestracja: 22 lis 2020, 19:00
Motocykl: YAMAHA XT 600 2KF , skuter gy6
Lokalizacja: Zielona Góra i okolice

Re: plastiki na bak do 2kf 3tb robi ktoś ?

Post autor: Jesz »

Pawlo pisze: 15 lut 2024, 17:56 Odlew z dobrego jakościowo plastiku przy małej ilości elementów to od razu zakładam, że cena będzie bardzo wysoka. Po "normalnej" cenie zostaje jedynie żywica i włókno, ale nie dawałbym tego w okolice nóg, bo złamana żywica z włóknem robi się ostra jak nóż. Przy obecnych technologiach myślę, że trzeba by zgłębić temat skanu 3D, modelowania, a następnie druku 3D i nawet może to wychodzić cenowo akceptowalnie.
Nie no kolega to widzę na bogato by poszedł ja raczej myślałem by tanio i chałupniczymi metodami a są dwie
zrobić owiewka tak jak piszesz z żywicy następnie wykonać formę i zalać ją zmielonym rozpuszczonym plastikiem co do plastiku to najtaniej i najbardziej elastyczny że tak to ujmę jest ten z butelek po 5l wodzie
z tym że to metoda na zimno
Druga opcja to nieco bardziej pracochłonna bo wykonanie dwustronnej matrycy z aluminium na bazie prototypu owiewki wykonanej z żywicy i potem roztopiony plastik z butelek lub nakrętek w formie ''ciasta'' wkładam do matrycy i zagniatam
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2496
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: plastiki na bak do 2kf 3tb robi ktoś ?

Post autor: Pawlo »

Wszystko zależy od umiejętności oraz od efektu jaki chce się osiągnąć. Jeśli ma być tanio i masz wiedzę jak to zrobić to nie widzę przeszkód, żebyś trzasnął kilka sztuk na zapas mając gotowe formy. Pewnie ktoś by to przygarnął za adekwatną kwotę. O skanie 3D itp. napisałem, bo po prostu stało się to już przystępne cenowo i jak ktoś szuka jakości oryginału to to jest ta droga.
Obrazek
ODPOWIEDZ