Prawy plastik

Wszystko o tym motocyklu.
Awatar użytkownika
Radzio97
Po kostki w błocie
Posty: 126
Rejestracja: 12 lip 2010, 15:32
Motocykl: Yamaha XT600E DJ02 2003r
Lokalizacja: Puławy

Prawy plastik

Post autor: Radzio97 »

Witam.
Wie ktos czy prawy plastik przy baku mozna pospawac. :?:
Po glebie pekl mi w jednym miejscu. :(
Bo nie wiem czy to jest plastik czy jakies inne tworzywo.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2496
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: Prawy plastik

Post autor: Pawlo »

Z tego co wiem to zazwyczaj plastiki motocyklowe spawa się ABS-em, więc twój też powinno dać radę, chyba, że to jakiś wyjątkowy materiał. Znajomy spawa właśnie takie rzeczy. Najlepiej poszukaj gdzieś koło siebie kogoś kto spawa plastiki i pokaż mu co chcesz pospawać to od razu ci wyceni spaw ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Prawy plastik

Post autor: Gacek »

Ja robiłem zywicą i włóknem - szpetnie się kiedyś wysypałem i wróciłem bez pewnej części tego którą musiałem odtworzyć - wiadomo ze nie jest to igła ale na pierwszy rzut oka mniej zauwazalne niz zupełny brak .Minoł roczek i cała sprawa zyje do następnego razu :lol: .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Tetetka S

Re: Prawy plastik

Post autor: Tetetka S »

Większość tworzyw sztucznych można spawać. Na każdym elemencie motocykla powinien być umieszczony symbol oznaczający materiał z którego wykonany jest element np. PP - polipropylen. Oddaj boczek do spawacza plastików, on dobierze odpowiednie spoiwo i po kłopocie. Co do żywicy i włókna, to można tym skleić plastik, ale po wyschnięciu robi się z tego twarda i sztywna skorupa - przy mocniejszym uderzeniu, lub odkształceniu elementu wszystko moze się posypać (ale nie musi ;) ) Może wrzuć jakies fotki, to pomyślimy.
Awatar użytkownika
Radzio97
Po kostki w błocie
Posty: 126
Rejestracja: 12 lip 2010, 15:32
Motocykl: Yamaha XT600E DJ02 2003r
Lokalizacja: Puławy

Re: Prawy plastik

Post autor: Radzio97 »

IMG_1003.JPG
Duze pekniecie to to nie jest, ale zawsze jakies tam jest.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Tetetka S

Re: Prawy plastik

Post autor: Tetetka S »

No więc możesz to zrobić na 2 sposoby: 1 oddać do dobrego spawacza plastików, który jak się postara i położy spoinę od spodu, to będzie to mało widoczne. 2 Położyć od spodu włókno z żywicą na popękany obszar. W tym przypadku ważne jest dobre odtłuszczenie powierzchni i jej schropowacenie, a nawet podrapanie, tak by żywica z włóknem miały się o co zaczepić. Gdy połozysz to na płaską powierzchnię, to jest duże prawdopodobieństwo, że element nie będzie naprawiony na długo...
Awatar użytkownika
Radzio97
Po kostki w błocie
Posty: 126
Rejestracja: 12 lip 2010, 15:32
Motocykl: Yamaha XT600E DJ02 2003r
Lokalizacja: Puławy

Re: Prawy plastik

Post autor: Radzio97 »

No wiec oddalem to do spawacza i wyszlo cos takiego.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Radzio97
Po kostki w błocie
Posty: 126
Rejestracja: 12 lip 2010, 15:32
Motocykl: Yamaha XT600E DJ02 2003r
Lokalizacja: Puławy

Re: Prawy plastik

Post autor: Radzio97 »

Spaw polozyl z obu stron bo gdy by tylko z wewnetrznej strony polozyl to by wyszlo na druga i by brzdko wygladalo tak mi powiedzial. Gdzie nie gdzie sa nieruwnosci i czym to teraz wyruwnac albo czy wogule rownac. Bylem u lakiernika i kupilem czrna farbe w spreju oczywiiscie pokazalem mu boczek i powiedzialem zeby dobral kolor,dal mi jakis akryl czy cos takiego nie znam sie za bardzo na tym. I teraz nie wiem co robic . Ten akryl to jest matowy czy z polskiem. Bo na matowy to sie daje pozniej jakis bezbarwny zeby sie laker blyszczal, czy jak. W tym temacie to ja nie mam pjecia. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Prawy plastik

Post autor: Gacek »

Musisz to poszpachlowac i doszlifować drobnym papierem - potem całY element zmatowić dobrze odtłuscić potem zastosować podkład na plastiki ten podkład potem tez potraktować odpowiednio drobnym papierem i ponownie odtłuscić nastepnie nanieśc kolejny lakier .Generalnie cała procedura zalezna jest od materiałów jakie zamierzarz uzyc do tego - malowanie plastików to nie jest prosty temat wbrew temu co mogło by się wydawać.
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Prawy plastik

Post autor: Gacek »

Zapomniałem dodać ze przed nałożeniem szpachli należy powierzchnie tez odpowiednio przygotować zmatowić odtłuścić .Osobiscie chetnie bym tez wysłuchał rady jakiegoś fachmana w sprawie malowania plastików swojego czasu przerabiałem temat i wysiłek i czas jaki nalezy włozyć aby to zrobić jest niewspólmierny do puźniejszej zywotnosci :( .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
ODPOWIEDZ