[Regulacja gaźnika] Pali bez ssania- normalne???

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w TT
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lisek666
Po kostki w błocie
Posty: 300
Rejestracja: 31 paź 2010, 15:54
Motocykl: trx400ex sportrax
Lokalizacja: KR

Re: Pali bez ssania- normalne???

Post autor: lisek666 »

To opiszę dokładnie o co mi chodzi. Ssanie zostawiamy i resztę też poprzednią część postu pomijamy doszedłem do tego, jest ok. Mianowicie moto się zagrzeje (troszkę nie równo chodzi ale może to przez ten wydech) ustawiam skład tak aby silnik pracował jak najlepiej. Wszystko ładnie pięknie działa. Próba na sucho , odkręcam gwałtownie gaz (naprawę gwałtownie ale nie do końca 1|4 manetki) i robi buuuuu puszczam- dalej pracuje- jeszcze raz to samo. Troszkę wolniej daję gazu jest ok (musi wejść na wyższe obroty aby się nie dławił) z wyższych nie ma problemu. To mnie boli cały czas. Nie wiem czym to jest spowodowane. Króćce całe, filtr odpięty wraz z gumami (bez różnicy czy z ,czy bez -cały czas ten sam problem odłączony na potrzeby reg.) paliwo w komorze lekko ponad stan (było mniej to samo się działo muszę lekko zmniejszyć ale mniejsza z tym ) świeca brązowa czyli spala dobrze. Iglica na środkowym zapięciu (przestawię na niższe nie ma różnicy m-dzy środkowym, wyższe 2gie od góry nie chce nawet palić. Na podciśnieniowym też jest na środkowym. Myślałem ,że to przez pdciś. gaźnik opóźniłem jego otwarcie (bez różnicy buuuuuuuuu) przyśpieszyłem lekko go zalewa. Już mi się pomysły powoli kończą. Gacek co do analizatora oczywiście ,że masz rację (znów zabłysłem :oops: ). A pompka przyśpieszenia??? może jeszcze ona mąci w tym wszystkim tylko ,że ją rozbierałem czyściłem i wydawała się ok gumka cała. Jutro jeszcze raz wyjmę i przeczyszczę gaźnik (gruntownie) nie pomoże to na złom z tym...
tt600,trx400.KOMAR pędziwiatr;)
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Pali bez ssania- normalne???

Post autor: Gacek »

Fakt
łapki mogą opaść :(
bedziesz czyscił gaznik zerknij jakie masz powsadzane dysze główne czy są zgodne średnice z manualem to samo z zapinkami iglic , dokładnie oblukaj w kawałek rurki miedzy zaworkiem komory a wężykiem jak masz acerbisa lubi sie przytykać .Ustaw pływak i całą resztę jak fabryka przykazała i pozakładaj całą resztę do porządku bez zbędnych kombinacji w razie czego skalibruj tymczasowo końcówkę wydechu na 36 mm tyle ma w orginale.Moim zdaniem musi to poprawnie chodzić silnik musi być rozgrzany zawsze tak robię i nie ma problemu .Potem tylko dostrajam sobie wszystko pod swoje odczucia z jazdy .Szkoda ze ma łoma swojego jeszcze rozprutego bo bym się kulnoł do ciebie .
pozdro
może ktos coś podpowie jeszcze :?:
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2496
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pali bez ssania- normalne???

Post autor: Pawlo »

Czyli spekulacji ciąg dalszy ;) Napisałeś, że moto nie równo chodzi, jak bardzo nie równo? Może ciągnie lewe powietrze? Możesz psiknąć czymś bardzo łatwopalnym po króćcach ssących np. starter w sprayu (wspomagacz rozruchu dla diesli w zimie), jak podskoczą obroty tzn. że ciągnie lewucha ;) Dodatkowo przyjrzał bym się filtrowi powietrza. To mulenie oznacza tylko jedno, albo nagle brakuje powietrza, albo nagle jest go za dużo w stosunku do paliwa. Ale jestem za króćcami :mrgreen:
Obrazek
Awatar użytkownika
lisek666
Po kostki w błocie
Posty: 300
Rejestracja: 31 paź 2010, 15:54
Motocykl: trx400ex sportrax
Lokalizacja: KR

Re: Pali bez ssania- normalne???

Post autor: lisek666 »

I nastała jasność :D . Pisałem ,pytałem, szukałem. Zmiana świecy (ponowna) i.....gada odpukać. Kopłem odpalił poczekałem aż sie zagrzeje i radość w mnie ogarnęła. Mam nadzieję że problem rozwiązany :P
tt600,trx400.KOMAR pędziwiatr;)
Awatar użytkownika
Trampek
Po kostki w błocie
Posty: 228
Rejestracja: 28 cze 2010, 14:22
Lokalizacja: Rabka/ Szczecin

Re: Pali bez ssania- normalne???

Post autor: Trampek »

a kto obstawiał świece ?? :mrgreen:
Kiedyś 2KF, długo nic, potem 4GV, 5CH a tera znów nic
Awatar użytkownika
lisek666
Po kostki w błocie
Posty: 300
Rejestracja: 31 paź 2010, 15:54
Motocykl: trx400ex sportrax
Lokalizacja: KR

Re: Pali bez ssania- normalne???

Post autor: lisek666 »

Ale zmieniałem i było to samo, co nie zmienia faktu ,że to świeca. Co do świecy to na jakich jeździcie. Ja już wsadziłem 4-tą. Poprzednia i ta jest taka jak manual podaje ngk dpr8ea9.
tt600,trx400.KOMAR pędziwiatr;)
Awatar użytkownika
lisek666
Po kostki w błocie
Posty: 300
Rejestracja: 31 paź 2010, 15:54
Motocykl: trx400ex sportrax
Lokalizacja: KR

Re: Pali bez ssania- normalne???

Post autor: lisek666 »

Panowie temat zamknięty. Do tt jest inna świeca niż do xt (dpr7ea lub dp7ea lub d7ea).
tt600,trx400.KOMAR pędziwiatr;)
kociol
Lubiący błoto
Posty: 72
Rejestracja: 17 lut 2011, 19:22
Motocykl: Yamaha Xt 600 (E) 1997rok
Lokalizacja: Lubomin ( dolnyśląsk)

Re: [XT600] Jak sprawdzić napinacz łańcuszka rozrządu

Post autor: kociol »

to przez zasyfiały gażnik tak sie dzieje że: czy może przez coś innego
-słabo pali
-świeca jest zakopcona
-czarny dym z wydechu
-i strzela
Kapiszon
art
Po kostki w błocie
Posty: 100
Rejestracja: 05 mar 2011, 17:00
Motocykl: xt 600 3tb 1998r
Lokalizacja: Gdynia

Re: [XT600] Jak sprawdzić napinacz łańcuszka rozrządu

Post autor: art »

Jesli mowisz ze cieknie z tego węzyka, to pierwsza czynnosc jaka powinienes zrobic to zdjecie i wyczyszczenie gaznika oraz zbadanie czy wszystko dziala poprawnie.
qpa
Po ośki w błocie
Posty: 888
Rejestracja: 12 lis 2010, 18:31

Re: [XT600] Jak sprawdzić napinacz łańcuszka rozrządu

Post autor: qpa »

kociol pisze:to przez zasyfiały gażnik tak sie dzieje że: czy może przez coś innego
-słabo pali
-świeca jest zakopcona
-czarny dym z wydechu
-i strzela

wszystko pasuje do zbyt bogatej mieszanki, więc i do gaźnika
ODPOWIEDZ