Rozkuwanie łańcucha.

Wszystko o tym motocyklu.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Rozkuwanie łańcucha.

Post autor: Gacek »

Może napiszecie panowie na jakich kietach( łańcuchach ) smigacie jak o nie dbacie i jakie przebiegi w zwiazku z tym uzyskujecie .
Ja ostatnio używałem SFR ringowe 2 sztuki zrobiłem na tym jakieś 15 kkm 15 /45 i 15/46 wcześniej DID ale nie mogę powiedzieć nic o przebiegu bo z nim zakupiłem motocykl i używałem go na przełożeniach 14 / 46.
Smarowałem generalnie po jeździe i obowiązkowo po każdym myciu smarami w sprayu .Pierwszy jest kaput drugi mieści się jeszcze w tolerancji luzu jeżeli chodzi o naciągniecie (tyle ze dwie tulejki strzeliły ).Używane gen 50% asfalt /40% teren (lajtowy szutry ) 10 % to błotko i górskie kamieniste szlaki .Uważam ze to dobry wynik jak na taką marna markę.
Wczoraj bawiłem się trochę z tylnym zawiasem i powiem tak - mimo ze motocykl do zimy był dosyć starannie potraktowany pianą a później myjką ciśnieniowa z pewnych elementów normalnie trudno widocznych i dostępnych smar ściągałem szpachelką :lol: .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
Magic
Po kostki w błocie
Posty: 496
Rejestracja: 24 sty 2011, 13:24
Motocykl: XT 600 E 1998
Lokalizacja: Poznań/Turek

O swoim napędzie.

Post autor: Magic »

Ja kupiłem XT'ka w styczniu i od tej pory zrobiłem nim 640km. Z czego 90% to miasto a 10% teren. Na moim napędzie O-Ringowym D.I.D'a zrobiłem 540km, bo pozostałe 100 to powrót od sprzedającego do domu na jego starym łańcuchu. Jakie wrażenia? Myłem i smarowałem łańcuch 2 razy. Pierwszy raz na kole naftą, a teraz sciągłem zupełnie. Co mi się nie podoba to to że zapinkę zgubiłem cholera wie kiedy i zapewne ta sytuacja się jeszcze powtórzy. Wczoraj oglądałem łańcuch - trudno mówić o śladach zużycia, takie jeszcze nie wystąpiły. Co mnie dziwi to fakt że napinacz mam na 4 poziomie,a łańcuch jest nowy, więc pewnie mechanik dobrał za długi. Zobaczymy jaka sytuacje zastane przy 5Kkm. :)
Awatar użytkownika
terenowiecc
Administrator
Posty: 1734
Rejestracja: 24 gru 2009, 10:19
Motocykl: LC4
Lokalizacja: LCH

Re: Rozkuwanie łańcucha.

Post autor: terenowiecc »

A tak z innej beczki, może ktoś posiada zakuwarkę do łańcuchów? Zakup nowej to chore pieniądze jak za takie maleństwo, a mechanizm prosty więc samemu idzie to zrobić. Może ktoś ma patent jak zrobić takową zakuwarkę i zechce się podzielić pomysłem?

Co do napędu to mam DIDa VM520 x-ringowego i zębatki bodajże JT 15/40, nalatałem jakieś 3,2kkm na tym zestawie, poprzedni właściciel chyba z 5kkm i naciąg jest na 5 ząbku ;)

Pozdrawiam
Mateusz
Awatar użytkownika
loko
Po kostki w błocie
Posty: 121
Rejestracja: 06 mar 2010, 16:00
Motocykl: TT600R
Lokalizacja: Toruń

Re: Rozkuwanie łańcucha.

Post autor: loko »

A jak zębatka JT przód … mnie już ta marka wnerwia już 3 leci… a szkoda mi łańcucha i zębatki bo tył mam supersprox. Jak się patrzy na przednią wydaje się ok. ale dziś ściągałem wahacz, dźwigienki itp. I zdjąłem też zębatkę przód to już strasznie skoszona…
motorynka(1996-1999)...jawka50(1999-2000)...mz150(2000-2001)...mz251(2001-2006)...gs500e(2003,5-2007)...TT600R(2007-
mazi
Administrator
Posty: 1006
Rejestracja: 24 gru 2009, 11:58
Lokalizacja: LU

Re: Rozkuwanie łańcucha.

Post autor: mazi »

Ja przednią JT (14z) załatwiłem jednym wyjazdem na Ukrainę.
Wcześnie offem nalatałem może z 500km.
---
Pozdrawiam
mazi
Awatar użytkownika
ogur69
Po kostki w błocie
Posty: 298
Rejestracja: 21 sty 2010, 21:40
Lokalizacja: witnica

Re: Rozkuwanie łańcucha.

Post autor: ogur69 »

endumazi pisze:Ja przednią JT (14z) załatwiłem jednym wyjazdem na Ukrainę.
Wcześnie offem nalatałem może z 500km.
potwierdzam chyba jeszcze nigdy nienatłukłem na 14z JT 1000km zaś 16z to inna bajka używam tylko w trase i lekkie szutry może to zależy od warunków w jakich pracuje zaleta jest taka że są tanie i dostępne bez czekania
ludzie dzielą się na czystych i szczęśliwych
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Rozkuwanie łańcucha.

Post autor: Gacek »

terenowiecc pisze:A tak z innej beczki, może ktoś posiada zakuwarkę do łańcuchów? Zakup nowej to chore pieniądze jak za takie maleństwo, a mechanizm prosty więc samemu idzie to zrobić. Może ktoś ma patent jak zrobić takową zakuwarkę i zechce się podzielić pomysłem?

Co do napędu to mam DIDa VM520 x-ringowego i zębatki bodajże JT 15/40, nalatałem jakieś 3,2kkm na tym zestawie, poprzedni właściciel chyba z 5kkm i naciąg jest na 5 ząbku ;)

Pozdrawiam
Mateusz
Posiadam w pdf taki dokument (po angielsku ) z wymiarami i przekrojami takiego urządzenia - tyle ze nie mam pojęcia jak to zamieścić ( podejrzewam ze mogła być to niezła ściąga do budowy podobnego ) osobiście tylko raz zakuwałem rozrząd zaadaptowałem do tego rodzaj scisku do instalacji napowietrznych (kabli elektrycznych)
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
Trampek
Po kostki w błocie
Posty: 228
Rejestracja: 28 cze 2010, 14:22
Lokalizacja: Rabka/ Szczecin

Re: Rozkuwanie łańcucha.

Post autor: Trampek »

za
Gacek pisze: ...
Posiadam w pdf taki dokument (po angielsku ) z wymiarami ...

Na forumowego chomika możesz to zapodać i se każdy będzie mógł zassać ;)
Kiedyś 2KF, długo nic, potem 4GV, 5CH a tera znów nic
Awatar użytkownika
terenowiecc
Administrator
Posty: 1734
Rejestracja: 24 gru 2009, 10:19
Motocykl: LC4
Lokalizacja: LCH

Re: Rozkuwanie łańcucha.

Post autor: terenowiecc »

Gacek pisze:Posiadam w pdf taki dokument (po angielsku ) z wymiarami i przekrojami takiego urządzenia - tyle ze nie mam pojęcia jak to zamieścić ( podejrzewam ze mogła być to niezła ściąga do budowy podobnego ) osobiście tylko raz zakuwałem rozrząd zaadaptowałem do tego rodzaj scisku do instalacji napowietrznych (kabli elektrycznych)
Tak jak pisze Trampek możesz wrzucić do na forumowego Chomika, albo na tą stronkę:
http://www.scribd.com/ i dać link. Fajna sprawa, bo można przesyłać, podglądać, edytować czy pobierać pliki.

Pozdrawiam
Mateusz
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Rozkuwanie łańcucha.

Post autor: Gacek »

Ok dodałem plik - :? prosił bym aby ktoś to umieścił w adekwatnym miejscu (niestety link do postępowanie przy chomikowaniu nie działa poprawnie) wiec mogłem zrobić coś nie tak :oops:
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
ODPOWIEDZ