Wymiana oleju w teleskopach

Forum dotyczące nadwozia, zawieszenia, układu hamulcowego, napędowego, ogumienia i innych podzespołów nie związanych z silnikiem.
Awatar użytkownika
Kula
Po ośki w błocie
Posty: 623
Rejestracja: 25 sty 2010, 19:11
Motocykl: XR 400R
Lokalizacja: Sadłuki

Re: Wymiana oleju w teleskopach

Post autor: Kula »

też się podepnę pod temat
a jak ustawia się napięci wstępne sprężyny w 3TB? :oops:
Motorynka -> Simson S51 -> Suzuki Dr 125 SE -> Honda Varadero 125 -> Pełnoletnia Yamaha XT 600 -> XR 400R
Awatar użytkownika
michalrem
Czyścioch
Posty: 13
Rejestracja: 17 lip 2010, 15:50

Re: Wymiana oleju w teleskopach

Post autor: michalrem »

Kula pisze:też się podepnę pod temat
a jak ustawia się napięci wstępne sprężyny w 3TB? :oops:

Też jestem ciekaw :idea: :idea: :idea:
kociol
Lubiący błoto
Posty: 72
Rejestracja: 17 lut 2011, 19:22
Motocykl: Yamaha Xt 600 (E) 1997rok
Lokalizacja: Lubomin ( dolnyśląsk)

Re: Wymiana oleju w teleskopach

Post autor: kociol »

Witam Panowie mam zamiar wymienic olej w przednich lagach.Lagi mam takie jak u dzeksona na fotkach niema nigdzie śrubek do spyszczania tylko są od dołu śruby na imbusa uszczelniacze mam dobre wiec chce tylko wymienic olej i w jaki najprostrzy sposób wymienic ten olej żeby nie sciągać lag myślałem żeby odkręcic od góry te duze nakrętki co sie nalewa olej i stary olej wyciągnąc szczykawką z długim wężykiem prosze o porade :|
Kapiszon
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Wymiana oleju w teleskopach

Post autor: Gacek »

Powiem ci tak
jak nie rozczłonkujesz każdej lagi to pozostanie ci sporo syfu w środku .
Możesz wykręcić lagi z pólek obracając na opak pozostawić w odwróconej pozycji na jakiś czas w naczyniu aby wszystko ci ściekło.
Jednak nie demontując moim zdaniem ustalenie pozycji poziomu oliwy bez wykręcania lag jest delikatnie mówiąc uciążliwe - bo nie wazna jest ilość a realny poziom który dla poszczególnych modeli ma inny zakres :geek: .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
seboo
Po kostki w błocie
Posty: 196
Rejestracja: 01 kwie 2010, 10:51
Motocykl: XT 600E

Re: Wymiana oleju w teleskopach

Post autor: seboo »

Zciągnij lagi jak Gacek rzecze. Robota jest szybka i prosta. Zdejmujesz koło, odkręcasz śruby mocujące lagi w półce i wyciągasz je w dół. Po zlaniu oleju możesz je przepłukać jakimś tanim olejem do lag, np. amortyzolem, albo naftą. Tylko nie używaj do tego celu żadnych rozpuszczalników, czy benzyny ekstrakcyjnej, bo uszczelniacze rozwalisz.
Yamaha XT 600E 3TB '95
Suzuki GSF 1250SA '08
qpa
Po ośki w błocie
Posty: 888
Rejestracja: 12 lis 2010, 18:31

Re: Wymiana oleju w teleskopach

Post autor: qpa »

Moim zdaniem, kup uszczelniacze i olej i zrób kompleksowo, tak w środku jest masa brudu, przy okazji zobaczysz w jakim stanie masz panewki.
Awatar użytkownika
Maro
Lubiący błoto
Posty: 59
Rejestracja: 20 lut 2012, 22:57
Motocykl: Yamaha XT600 2KF
Lokalizacja: Goleniów

Re: Wymiana oleju w teleskopach

Post autor: Maro »

Ja u siebie zlewałem dołem, płukałem denaturatem i zalałem świeży olej :D
Yamaha XT600 2KF
kociol
Lubiący błoto
Posty: 72
Rejestracja: 17 lut 2011, 19:22
Motocykl: Yamaha Xt 600 (E) 1997rok
Lokalizacja: Lubomin ( dolnyśląsk)

Re: Wymiana oleju w teleskopach

Post autor: kociol »

Jednak tak zrobie jak piszecie wymontuje lagi wszystko ładnie dokładnie wyczyszcze zobacze jak uszcelniacze sie maja.Podobno jak kupywałem od kolesia 2 lata temu Yamahe to mówił że wymieniał olej i uszczelniacze.Powiedzcie mi tylko jaki najlepszy olej zalać i czy te śruby od spodu na imbusa jak bede odkręcał to może sie cos poprzestawiać i czy do kazdej lagi wlac 534cm^3 oleju bo nie wiem jak jest w moim modelu
Kapiszon
kociol
Lubiący błoto
Posty: 72
Rejestracja: 17 lut 2011, 19:22
Motocykl: Yamaha Xt 600 (E) 1997rok
Lokalizacja: Lubomin ( dolnyśląsk)

Re: Wymiana oleju w teleskopach

Post autor: kociol »

Elo wymieniłem olej na taki o http://allegro.pl/repsol-fork-oil-10w-1 ... 12202.html zalałem po 534cm^3 do karzdej lagi tak ja pisze to tu http://www.motocykle.domeczek.pl/prezen ... /xt600.htm i teraz mi sie wydaje że mam troche za miekki przód czy taki ma być w tym modelu Yamaha xt 600E 1997 3TB prosze o porade
Kapiszon
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Wymiana oleju w teleskopach

Post autor: Gacek »

kociol pisze:Elo wymieniłem olej na taki o http://allegro.pl/repsol-fork-oil-10w-1 ... 12202.html zalałem po 534cm^3 do karzdej lagi tak ja pisze to tu http://www.motocykle.domeczek.pl/prezen ... /xt600.htm i teraz mi sie wydaje że mam troche za miekki przód czy taki ma być w tym modelu Yamaha xt 600E 1997 3TB prosze o porade
- odszukaj w manualu dla swojej wersji jaki ma być poziom oliwy do górnej krawędzi rury po ściśnięciu lagi bez sprężyny i w ten sposób zweryfikuj ilośc zalanej oliwy ;)
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
ODPOWIEDZ