Jaki naped wybrac?

Wszystko o tym motocyklu.
asd
Lubiący błoto
Posty: 39
Rejestracja: 02 paź 2019, 13:21
Motocykl: Xt 600

Re: Jaki naped wybrac?

Post autor: asd »

Sorry za post pod postem.

Tak to wygląda, łańcuch 108 ogniw naciąg na nr 2:
Obrazek Obrazek Obrazek

Serwisówka mówi o luzie 30-40mm na motocyklu bez obciążenia. Jeżeli ktoś może mi coś doradzić - proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
Tygrys
Po kostki w błocie
Posty: 468
Rejestracja: 07 cze 2017, 13:49
Motocykl: Był tt600 s 4GV jest xr600

Re: Jaki naped wybrac?

Post autor: Tygrys »

Czesc wygląda na to że trzeba dalej skracać.
asd
Lubiący błoto
Posty: 39
Rejestracja: 02 paź 2019, 13:21
Motocykl: Xt 600

Re: Jaki naped wybrac?

Post autor: asd »

Tygrys pisze:Czesc wygląda na to że trzeba dalej skracać.
Na zdjęciu jest nieskracany (108). Przy skróconym (106) tak jak pisałem, jest mega krótko.

W tej chwili rozwiązałem to tak, że wróciłem do 108 i ustawiłem ślimaki na nr 6 i jest prawidłowo naciągnięty. Tylko wydaje mi się, że skala powinna iść od początku przy nowym łańcuchu.
Awatar użytkownika
Tygrys
Po kostki w błocie
Posty: 468
Rejestracja: 07 cze 2017, 13:49
Motocykl: Był tt600 s 4GV jest xr600

Re: Jaki naped wybrac?

Post autor: Tygrys »

No to jeździć i nie przejmować się jak dojdzie do końca naciągu lub wcześniej jak się zuzyje to wywalić. Hej
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Jaki naped wybrac?

Post autor: ArturS »

asd pisze: Tylko wydaje mi się, że skala powinna iść od początku przy nowym łańcuchu.
Nie powinna. Przy ustawieniu na początku skali niektóre opony od razu zaklinują się o wahacz ;)

Oryginalne 15/45-106 w mojej 3AJ startuje gdzieś z połowy regulacji. Raz udało mi się wyjść poza skalę, ale już przed jej końcem pogubiłem połowę rolek i modliłem się o bezpieczny powrót do domu - jechałem z Rumunii. Na starcie wiedziałem, że łańcuch nie jest już pierwszej młodości, że już z dwa razy musiałem przestawić naciąg. Ale jak już trzeba naciągnąć, to pojawia się widmo szybkiej degradacji. No i co tam, sobie myślę, te 2500km jeszcze da radę. Ale nic z tego, przed dojechaniem do Rumunii (600km) naciąg o jedno "oczko", potem po kolejnym tankowaniu po 400km, później co 200, co 100, co 50.. i kufa nie było już co naciągać, koło na max wyciągnięte do tyłu, a łańcuch po dojechaniu do domu mogłem swobodnie ściągnąć z tylnej zębatki bez luzowania koła :panika:
asd
Lubiący błoto
Posty: 39
Rejestracja: 02 paź 2019, 13:21
Motocykl: Xt 600

Re: Jaki naped wybrac?

Post autor: asd »

Dzięki Wam za odpowiedzi! W takim razie zostawiam i jeżdżę.

Jak się okazało brakowało mi też dolnej rolki łańcucha. Motocykl kupiłem w takim stanie, więc nie wiedziałem, że czegoś mu brakuje, narazie zrobiłem prowizoryczną i zamówiłem 3 rodzaje do przetestowania.
Jeżeli nie będą mi odpowiadały spróbuję wydrukować w 3D z poliamidu, zobaczę jak to będzie działało.

Z kolei gdyby ktoś z Was miał zużyty ślizg łańcucha (wahacza czy tylny) chętnie go przyjmę i poeksperymentuje z drukiem tych elementów. Mój niestety jest tylko w połowie, tylnego wcale.
A może ktoś z Was słyszał o plikach 3d ślizgu/wahacza/motocykla?
Awatar użytkownika
Tygrys
Po kostki w błocie
Posty: 468
Rejestracja: 07 cze 2017, 13:49
Motocykl: Był tt600 s 4GV jest xr600

Re: Jaki naped wybrac?

Post autor: Tygrys »

Cześć He-he ArturS też przypomniała mi się przygoda z łańcuchem w starych czasach gdy była tylko gazeta kontakt a tel kom był wielkości cegły a cześci były w katalogu Louisa za 100 stów założyłem do GPZ UT 550 nowy napęd -łańcuch niemiecki z tokarki zalatwiony od kumpla z roboty zembatki z agromy (przetaczane wieńce )i wybrałem się na zlot do Giżycka (odemnie gdzieś 500 w jedna stronę )w warszawce już dziwnie szarpalo i łańcuch się napia a na zlocie był już rudy i zatarty po polaniu oliwa tak się wyciagna ze skracalem. Wracałem już powoli naciagajac ze 3 razy a w domu do śmietnika -zembatki też się rozlazly -były za miękkie. Hej.
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Jaki naped wybrac?

Post autor: ArturS »

asd pisze:Dzięki Wam za odpowiedzi! W takim razie zostawiam i jeżdżę.

Jak się okazało brakowało mi też dolnej rolki łańcucha. Motocykl kupiłem w takim stanie, więc nie wiedziałem, że czegoś mu brakuje, narazie zrobiłem prowizoryczną i zamówiłem 3 rodzaje do przetestowania.
Jeżeli nie będą mi odpowiadały spróbuję wydrukować w 3D z poliamidu, zobaczę jak to będzie działało.

Z kolei gdyby ktoś z Was miał zużyty ślizg łańcucha (wahacza czy tylny) chętnie go przyjmę i poeksperymentuje z drukiem tych elementów. Mój niestety jest tylko w połowie, tylnego wcale.
A może ktoś z Was słyszał o plikach 3d ślizgu/wahacza/motocykla?
Nie wiem czy to gra warta zachodu. Na Ali są ślizgi w cenie 1/2 oryginału, czy tam nawet tańsze. Przez chwilę przez myśl mi przeszło wprowadzić je do oferty, ale jak dodam do tej ceny VAT, cło, jakiś tam zarobek, to mi wychodzi niewiele mniej niż płacę w ASO za oryginał, a jakość nieznana - już się naciąłem na króćcach ssących do XT. W zimę można kupić części OEM w cenie katalog minus promocja "ile lat, tyle % rabatu".
asd
Lubiący błoto
Posty: 39
Rejestracja: 02 paź 2019, 13:21
Motocykl: Xt 600

Re: Jaki naped wybrac?

Post autor: asd »

Faktycznie, cena chińskiego zamiennika jest ok.

Mam jeszcze jedno pytanie - obserwuję teraz napęd po jeździe i zauważyłem, że zębatka zdawcza jest gorąca. Łańcuch tylko lekko ciepły. Czy to normalne?
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Jaki naped wybrac?

Post autor: ArturS »

Tak, zębatka nagrzewa się od wałka zdawczego ochlapywanego przez gorący olej
ODPOWIEDZ