Jaki naped wybrac?

Wszystko o tym motocyklu.
Awatar użytkownika
Kula
Po ośki w błocie
Posty: 623
Rejestracja: 25 sty 2010, 19:11
Motocykl: XR 400R
Lokalizacja: Sadłuki

Re: Jaki naped wybrac?

Post autor: Kula »

Panowie możecie mi powiedzieć w którą stronę i jak, jeżeli jest jakaś specjalna metoda odkręcić przednią zębatkę?
w żadnym z moich dotychczasowych motocykli nie miałem problemu z jej odkręceniem a w Xt za cholerę nie chce iść :twisted:
Motorynka -> Simson S51 -> Suzuki Dr 125 SE -> Honda Varadero 125 -> Pełnoletnia Yamaha XT 600 -> XR 400R
Awatar użytkownika
Kula
Po ośki w błocie
Posty: 623
Rejestracja: 25 sty 2010, 19:11
Motocykl: XR 400R
Lokalizacja: Sadłuki

Re: Jaki naped wybrac?

Post autor: Kula »

Gacek katalogowe przełożenie w Xt to 15/39 i takie mam u siebie.
a Ty rozumiem, że masz 15/45 tak?
możesz powiedzieć jakie prędkości osiągasz i jak moto idzie na koło?
Motorynka -> Simson S51 -> Suzuki Dr 125 SE -> Honda Varadero 125 -> Pełnoletnia Yamaha XT 600 -> XR 400R
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Jaki naped wybrac?

Post autor: Gacek »

Chyba
w zły spojrzałes manual :oops: twój model to 3tb ? mam identyczny motorek :? z tego samego roku ;) i mam takie przełożenia jak napisałem .Co do prędkości to normalnie max 145 -155 w zalezności od warunków na tej oponie aktualnie nie sprawdzałem prawidłowości wskazań kiedys przeklamywał w granicach 10 % mam w okolicy punkt który PKS uzywał do kalibracji liczników równy kilometr ,mi pokazywał 900 metrów z kawałkiem .Co do wstawania na koło to normalnie jak w xt 1 z gazem podnosi do dwójki za słaby .Jeszcze pozostaje kwestia regulacji tylniego zawiasu jak miekki to trochę gorzej wchodzi jak twardy to lajtowo .Jezeli masz inne przełozenia to nie wiem bo ja zidentyfikowałem twój optycznie a niestety nie za bardzo nadązam za oznaczeniami yamahy bo pewne informacje są sprzecznie podawane wiec sorry jak coś nie tak - intencje miałem dobre . :roll:
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
ogur69
Po kostki w błocie
Posty: 298
Rejestracja: 21 sty 2010, 21:40
Lokalizacja: witnica

Re: Jaki naped wybrac?

Post autor: ogur69 »

Kula pisze:Panowie możecie mi powiedzieć w którą stronę i jak, jeżeli jest jakaś specjalna metoda odkręcić przednią zębatkę?
w żadnym z moich dotychczasowych motocykli nie miałem problemu z jej odkręceniem a w Xt za cholerę nie chce iść :twisted:
w normalną strone czyli odwrotnie do wskazuwek zegara też miałem problem ,klucz chyba 32lub 30 nasadowy i metr przedłużki moto na pierwszym biegu i ktoś do pomocy aby staną na nożnym heblu,należy uważać aby nieprzewrócić sprzęta
ludzie dzielą się na czystych i szczęśliwych
Awatar użytkownika
ogur69
Po kostki w błocie
Posty: 298
Rejestracja: 21 sty 2010, 21:40
Lokalizacja: witnica

Re: Jaki naped wybrac?

Post autor: ogur69 »

zapomniałem dodać po wymianie gwint posmaruj jakimś klejem do gwintów typu loctite lub podobny ,ja po pierwszej wymianie zębatki zgubiłem bardzo szybko nakrętke choć solidnie dokręciłem następną smaruje klejem po kazdym odkręcaniu i problem znika
ludzie dzielą się na czystych i szczęśliwych
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Jaki naped wybrac?

Post autor: Gacek »

ogur69 pisze:zapomniałem dodać po wymianie gwint posmaruj jakimś klejem do gwintów typu loctite lub podobny ,ja po pierwszej wymianie zębatki zgubiłem bardzo szybko nakrętke choć solidnie dokręciłem następną smaruje klejem po kazdym odkręcaniu i problem znika
- albo zastosować wystarczy orginalną podkładkę która zabezpiecza przed odkreceniem .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
Kula
Po ośki w błocie
Posty: 623
Rejestracja: 25 sty 2010, 19:11
Motocykl: XR 400R
Lokalizacja: Sadłuki

Re: Jaki naped wybrac?

Post autor: Kula »

no właśnie kręciłem przez długą rurę z kumplem i ni chuchu. bałem się, żeby wałka nie ukręcić i odpuściłem na razie.
co do zębatek to tak jak pisałem mam 15/39 a gdy wysłałem zapytanie do jednego ze sklepów specjalizujących się w tego typu sprawach to odpisali, ze seryjnie jest właśnie 15/39
no nic teraz zakupie 15/45 ;)
Motorynka -> Simson S51 -> Suzuki Dr 125 SE -> Honda Varadero 125 -> Pełnoletnia Yamaha XT 600 -> XR 400R
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Jaki naped wybrac?

Post autor: Gacek »

Kula
zawsze mozesz wykonać tel do aso podaj nr ramy rocznik i sprawa powinna się wyjaśnić .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
Kula
Po ośki w błocie
Posty: 623
Rejestracja: 25 sty 2010, 19:11
Motocykl: XR 400R
Lokalizacja: Sadłuki

Re: Jaki naped wybrac?

Post autor: Kula »

kolejne pytanie.
orientuje się ktoś czy tą nakrętke co trzyma przednią zębatkę mozna dobrać z jakiegoś sklepu, no rolniczego?
czy jest to jakaś specjalna nakrętka?
Motorynka -> Simson S51 -> Suzuki Dr 125 SE -> Honda Varadero 125 -> Pełnoletnia Yamaha XT 600 -> XR 400R
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Jaki naped wybrac?

Post autor: Gacek »

Nakrętka oryginalna posiada wewnętrzne podtoczenie na wielowypust no i nietypowy drobnozwojowy gwint sam uzywam adoptowanej ze wzgl na cenę org w aso coś około 48 zł uznałem ze to lekka przesada skoro w granicy 2 zł dokupiłem podobną którą bez problemu zaadaptowałem stosując odpowiednio podciętą grubą podkłądkę .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
ODPOWIEDZ