Jaki naped wybrac?

Wszystko o tym motocyklu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
robcio1187
Po kostki w błocie
Posty: 136
Rejestracja: 07 kwie 2011, 13:54
Motocykl: YAMAHA XT 600 E 3TB
Lokalizacja: Biskupiec

Re: Jaki naped wybrac?

Post autor: robcio1187 »

Moja też idzie na gume z 2 ale właśnie trzeba ja poderwać a z gazu się nie kwapi zbytnio :lol:
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Jaki naped wybrac?

Post autor: Gacek »

Moje xt nie idzie na zadnym z biegów z gazem - kombinacja zakrecenia manetki i ponownego odkręcenia dopiero unosi moto na koło tylko na 1 biegu 15 /45.W dwu pakach o przybliżonej mocy moto wstawało na gumę bez jakichkolwiek kombinacji do 3 biegu .Pamiętam ze forsowanie pojawiających sie rozlewisk wody bagienek było dziecinną zabawa bo lecąc na 3 przy niewykręconych obrotach redukcja na 2 i odkretka manetki i przednie koło wędrowało w gorę i cały szlam nie lądował w takiej ilości na człowieku :(.Z mojego doświadczenia wymiana przełożeń na wiele się nie zdaje , toi co zaobserwowałem to ten typ ma tak ze predzej kolo w buksowanie wpadnie niz uniesie motocykl na koło myślę ze to wina wagi i rozłozenia obciązeń 170 kg robi swoje .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
robcio1187
Po kostki w błocie
Posty: 136
Rejestracja: 07 kwie 2011, 13:54
Motocykl: YAMAHA XT 600 E 3TB
Lokalizacja: Biskupiec

Re: Jaki naped wybrac?

Post autor: robcio1187 »

To fakt moto jest dość ciężkie :( w porównaniu do XR600 czy KTM LC4 to nie ma co się dziwić ok 20 kg różnicy jest tym bardziej że mam swoja z 1995 nowa buda i niższe skoki zawieszeń a tak że cięższa oraz mniejsza moc niż w starszych modelach.
Awatar użytkownika
terenowiecc
Administrator
Posty: 1734
Rejestracja: 24 gru 2009, 10:19
Motocykl: LC4
Lokalizacja: LCH

Re: Jaki naped wybrac?

Post autor: terenowiecc »

Gacek pisze:Moje xt nie idzie na zadnym z biegów z gazem - kombinacja zakrecenia manetki i ponownego odkręcenia dopiero unosi moto na koło tylko na 1 biegu 15 /45.W dwu pakach o przybliżonej mocy moto wstawało na gumę bez jakichkolwiek kombinacji do 3 biegu .Pamiętam ze forsowanie pojawiających sie rozlewisk wody bagienek było dziecinną zabawa bo lecąc na 3 przy niewykręconych obrotach redukcja na 2 i odkretka manetki i przednie koło wędrowało w gorę i cały szlam nie lądował w takiej ilości na człowieku :(.Z mojego doświadczenia wymiana przełożeń na wiele się nie zdaje , toi co zaobserwowałem to ten typ ma tak ze predzej kolo w buksowanie wpadnie niz uniesie motocykl na koło myślę ze to wina wagi i rozłozenia obciązeń 170 kg robi swoje .
170kg na moto do upalania po lesie to dość sporo, ale bez hardkoru da się latać i czerpać sporo fanu z jazdy.
Przy większej prędkości na wyższych biegach (przy moim przełożeniu to max 3, bo na 4 to musiałbym ponad 100kmph kręcić) do postawienia moto na koło przed bagnem czy przeszkodą w postaci większej nierówności warto wykorzystać (o ile to możliwe) nierówności terenu. Wystarczy lekka nierówność na drodze i koło z lekką pomocą ridera bez problemu wędruje w górę a my lecimy przez wodę/błoto z bananem na twarzy :mrgreen: W XT nie ma mocy na tyle żeby na każdym biegu od uderzenia gazem postawić moto do pionu, ale też 45km to nie tak mało więc można sporo przyjemności czerpać z upalania ;)
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Jaki naped wybrac?

Post autor: Gacek »

Ostatnio natknołem sie niemieckich stronkach na informacje ze te 45 kucy to kartkowe osiagi :? w sumie jakby coś w tym jest prawdy ( podświadomie gdzieś to odczuwam ) tak jak to że wielkość silnika wskazywała by ze to robione jest z sporym zapasem (tyle ze kwestia interpretacji czy ze wzgl na żywotność czy na kiepskiej jakości materiały uzyte do budowy takie gabaryty i waga) . Oczywiście można się cieszyć z jazdy na tym , tak jak z jazdy na każdym innym sprzecie :lol: .Podstawa dobrej zabawy to się nie zapominać ze to xt i nie oczekiwać od tego wyczynowych osiągów i prowadzenia ;).
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
terenowiecc
Administrator
Posty: 1734
Rejestracja: 24 gru 2009, 10:19
Motocykl: LC4
Lokalizacja: LCH

Re: Jaki naped wybrac?

Post autor: terenowiecc »

Gacek pisze:Podstawa dobrej zabawy to się nie zapominać ze to xt i nie oczekiwać od tego wyczynowych osiągów i prowadzenia ;).
Otóż to, dokładnie :)
ahtaTT
Lubiący błoto
Posty: 32
Rejestracja: 25 lut 2016, 16:07
Motocykl: tt 600

Re: Jaki naped wybrac?

Post autor: ahtaTT »

Witam. nie bede zakłądał nowego tematu tylko napisze tutaj. Mam łąńcuch 110ogniw i napę 15/45 i chciałbym założyć zebatke na tyl 50. i Pytanie łańcuch nie bedzie za krotki ?
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Jaki naped wybrac?

Post autor: ArturS »

Będzie. Nawet przy przeskoku z 15/45 na 14/47 trzeba dorzucić dwa ogniwa.
ahtaTT
Lubiący błoto
Posty: 32
Rejestracja: 25 lut 2016, 16:07
Motocykl: tt 600

Re: Jaki naped wybrac?

Post autor: ahtaTT »

I o to chodziło dzieki kolego :) i jeszcze jedno pytanie co sadzicie o tym zestawie http://allegro.pl/yamaha-tt-600-83-92-z ... 47628.html
O z tego co zauważyłem to do TT z 2001 roku i do tt z 1990 roku to taki sam napęd
Awatar użytkownika
mlody
Po kostki w błocie
Posty: 351
Rejestracja: 10 paź 2013, 11:13
Motocykl: XT600K 3TB '91
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jaki naped wybrac?

Post autor: mlody »

Miałem VX2 i u mnie przejechał 8tys. km głównie off. Ostatnio kupiłem napęd JT i w piątek po niecałych 3kkm pękł łańcuch :klnie: To był mój pierwszy i ostatni łańcuch tej firmy... :bananasaluta:
ODPOWIEDZ