Zwarcie i poblem

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w XT
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
szymon827
Czyścioch
Posty: 13
Rejestracja: 16 lut 2011, 14:14
Motocykl: Yamaha XT600 3TB
Lokalizacja: Świecie

Zwarcie i poblem

Post autor: szymon827 »

Witam. Problem polega na tym że przez nieuwagę zostawiłem włączony zapłon na noc i rano jak to zauważyłem chciałem zobaczyć czy odpali i na tych resztach prądu chyba cosik się zjarało bo teraz nie świeci kontrolka nawet od luzu a światła i kierunki są. Powiem jeszcze że jak wepnę mu masę w czujnik od luzu lub ten stycznik pod lewym boczkiem nad akiem to pali się kontrolka od luzu i motor odpala normalnie. Ładowanie też sprawdziłem i jest ok. Proszę o jakieś sugestie. Dodam jeszcze że kostki wszystkie przejrzałem. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Zwarcie i poblem

Post autor: Gacek »

O ile dobrze zrozumiałem to rozładowałeś akumulator - wiec podładuj go o ile nie umarł ew podłącz dodatkowe źródło prądu aby odpalić ( co nie zmieni faktu aby go naładować do stanu przyzwoitości).
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
szymon827
Czyścioch
Posty: 13
Rejestracja: 16 lut 2011, 14:14
Motocykl: Yamaha XT600 3TB
Lokalizacja: Świecie

Re: Zwarcie i poblem

Post autor: szymon827 »

Witam, sprawa załatwiona. Padł czujnik luzu. Na razie dałem mu masę na kabelek od niego wychodzący i jest ok tyle że pali się cały czas teraz kontrolka luzu ale motorek śmiga. Wymiana czujnika i tak nie ominie mnie ale na razie da się jeździć. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ