[XT600] Poziom oleju

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w XT
Awatar użytkownika
Radzio97
Po kostki w błocie
Posty: 126
Rejestracja: 12 lip 2010, 15:32
Motocykl: Yamaha XT600E DJ02 2003r
Lokalizacja: Puławy

Re: ile wchodzi oleju

Post autor: Radzio97 »

Odpalam poczekam az sie zagrzeje piec, wsiadam robie 3 , 4 km, gasze i sprawdzam. Co do modelu to 2kf mam napisane na głowicy i jeszcze na cylindrze na dole pisze 3AJ00. To teraz juz sam nie wiem jaki to w koncu model i ile tego oleju powinno byc.
Awatar użytkownika
Trampek
Po kostki w błocie
Posty: 228
Rejestracja: 28 cze 2010, 14:22
Lokalizacja: Rabka/ Szczecin

Re: ile wchodzi oleju

Post autor: Trampek »

Tym się nie sugeruj bo piec XT jak i TT to prawie to samo z małymi zmianami i większość części konstrukcyjnie pamięta pierwsze XTciaki. Wejdź sobie na fiszki to zobaczysz ile części z silnika pochodzi jeszcze z modelu 34L produkowanego w latach 83-84. Japońce tak jak i w samochodach (przykładem jest Nissan Patrol i jego mosty) nie zmieniali przez wiele lat czegoś co można powiedzieć jest doskonałe :mrgreen:
A jak sprawdzasz olej, to jak wygląda stan bo sprawdzasz go poprawnie, jak przykazuje pismo :mrgreen:
Najważniejsze aby nie było za dużo, nie więcej niż max, bo ci wszystko powyżej wypluje.
Kiedyś 2KF, długo nic, potem 4GV, 5CH a tera znów nic
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2496
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: ile wchodzi oleju

Post autor: Pawlo »

Oznaczenie 2KF miały na głowicach nawet TT-ki ;) Prędzej można się sugerować nr nadwozia.
Obrazek
Awatar użytkownika
Radzio97
Po kostki w błocie
Posty: 126
Rejestracja: 12 lip 2010, 15:32
Motocykl: Yamaha XT600E DJ02 2003r
Lokalizacja: Puławy

Re: ile wchodzi oleju

Post autor: Radzio97 »

Wlałem 3 litry to jak wyjałem miarke to sie prawie wylało, pozniej odciagnolem troche strzykawka ale za mało bo jest ponad max , bede musial spuscic i nalac od nowa.Patrzyłem w portalu malowania xt i moj xt wyglada dokladnie tak samo jak na zdjeciu na samym dole na srodku, tam od 1995-2003 pisze XT 600E/K 3TB/DJ2 czyli wychodzi na to ze mam model DJ2, dobrze mowie :?: .
To do tego DJ2 wchodzi 2.8 litra :?:
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2496
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: ile wchodzi oleju

Post autor: Pawlo »

Odpowietrzyłeś układ? Po zalaniu trzeba odpalić przy wykręconej śrubce od odpowietrzenia. Znajduje się ona na czubku pokrywy filtra oleju. Nie wiem ile oleju powinno wejść do 3TB, ale jeśli instrukcja którą podałeś jest od 3TB, to max. powinieneś wlać 2,8L jeśli wymieniałeś filtr.
Obrazek
Awatar użytkownika
Radzio97
Po kostki w błocie
Posty: 126
Rejestracja: 12 lip 2010, 15:32
Motocykl: Yamaha XT600E DJ02 2003r
Lokalizacja: Puławy

Re: ile wchodzi oleju

Post autor: Radzio97 »

Tak odpowietrzałem po odkreceniu siknelo olejem. Instrukcja jest od tego modelu
Awatar użytkownika
Trampek
Po kostki w błocie
Posty: 228
Rejestracja: 28 cze 2010, 14:22
Lokalizacja: Rabka/ Szczecin

Re: ile wchodzi oleju

Post autor: Trampek »

Ściągnij te dwie setki strzykawka a nie baw się w spuszczanie i ponowne nalewanie bo zawsze jakiś syf możne ci się dostać do oleju.
Kiedyś 2KF, długo nic, potem 4GV, 5CH a tera znów nic
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: ile wchodzi oleju

Post autor: Gacek »

Wychodzi na to ze w pewien sposób namieszałeś radzio bo masz ostatnią wersję xt niestety z tak małej grafiki w avatorze cięzko coś wydedukować .W mojego 3tb 94 zawsze przy wymianie wchodzi ponad 3 litry stosuję własną procedurę wymiany -spuszczania napełniania (czesto zostawiam na parę godzin aby na maxa sciekło).W Twoim modelu zbiornik w ramie powinien mieć przewód odpowietrzający połaczony z silnikiem wiec ew nadmiar powinien zostać zrzucony w karter silnika .W twojej obecnej sytuacji zostawił bym na noc a rano spuscił trochę przez dolny otwór w silniu (zawsze przed wymianą odpuszczam na zimnym syf jaki się odkłada ) następnie rozgrzewam oliwę i spuszczam rozgrzaną resztę.
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
Radzio97
Po kostki w błocie
Posty: 126
Rejestracja: 12 lip 2010, 15:32
Motocykl: Yamaha XT600E DJ02 2003r
Lokalizacja: Puławy

Re: ile wchodzi oleju

Post autor: Radzio97 »

Weszło 2.7 litra bez filtra oleju
Awatar użytkownika
Radzio97
Po kostki w błocie
Posty: 126
Rejestracja: 12 lip 2010, 15:32
Motocykl: Yamaha XT600E DJ02 2003r
Lokalizacja: Puławy

Re: ile wchodzi oleju

Post autor: Radzio97 »

Witam
Nie bede zakladal nowego tematu ,mam takie pytanie od kumpla, ktory olej jest lepszy 10w40 syntetyk czy 15w50 polsyntetyk na wysokie temperatury np na lato.Pozdrawiam
ODPOWIEDZ