[XT600] Poziom oleju

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w XT
ODPOWIEDZ
Glatz
Lubiący błoto
Posty: 35
Rejestracja: 08 wrz 2019, 11:58
Motocykl: Yamaha XT 600 3TB
Lokalizacja: Kłodzko

Re: [XT600] Poziom oleju

Post autor: Glatz »

Dobra dolałem oleju. Wyszło że żre około 0,2 l oleju na 1000 km. Tak ma być? Kolega ma xt 3000 km po remoncie na tłoku Wossnera, bardzo ostro upala i mówił, że mu praktycznie ani grama nie bierze oliwy. Czy może jest jakiś problem z uszczelniaczami zaworowymi? Nie kopci ani trochę, nie dymi, nie czuć oleju, kompresja książkowa.
Awatar użytkownika
Tygrys
Po kostki w błocie
Posty: 468
Rejestracja: 07 cze 2017, 13:49
Motocykl: Był tt600 s 4GV jest xr600

Re: [XT600] Poziom oleju

Post autor: Tygrys »

Jak nie dymi to jeździć i nie szukać sobie roboty może następny pomiar będzie inny? Cześć.
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: [XT600] Poziom oleju

Post autor: ArturS »

Jeśli chcesz wiedzieć czy faktycznie coś bierze oleju, to musisz spuścić olej z silnika, zbiornika i komory oleju, zmierzyć go, zalać ponownie, pojeździć i znowu spuścić i zmierzyć. Inne pomiary mijają się z celem, bo za każdym razem będzie inny poziom.
Glatz
Lubiący błoto
Posty: 35
Rejestracja: 08 wrz 2019, 11:58
Motocykl: Yamaha XT 600 3TB
Lokalizacja: Kłodzko

Re: [XT600] Poziom oleju

Post autor: Glatz »

Dolewałem 5 x 100 ml i za każdym razem rozgrzałem do 60-70 stopni i robiłem pomiar tak jak książka pisze. Po każdej dolewce poziom oleju rósł proporcjonalnie na bagnecie aż do stanu max, więc po wyliczeniu wyszło ubytek oleju 500 ml na 2400 km co daje w przybliżeniu około 0,2 l na 1000 km. Wiem, że precyzyjnie sprawdzić nie idzie ale chodziło mi o to, żeby wiedzieć dla własnego spokoju ducha czy coś jest do wymiany czy tak ma być. Więc rozumiem, że te 0,2 l to jest dobrze i nic z tym nie robić oprócz obserwacji?
Awatar użytkownika
kurol
Po kostki w błocie
Posty: 300
Rejestracja: 08 kwie 2017, 09:29
Motocykl: BMW R1150GS Yamaha TTR600 TENERE 700
Lokalizacja: Krakow

Re: [XT600] Poziom oleju

Post autor: kurol »

Samo rozgrzewanie do 60-70 stopni u mnie sie nie sprawdza zarowno w ttr jak i w nowszej tenerce.
Moze jak te silniki i ich pompy oleju byly nowe bylo inaczej.
Dokad ich nie przegonie na drodze,zawsze mam w okolicy polowy stanu.
Po przegonieniu i kontroli stanu mam max.
Dzisiaj nawet sprawdzalem w tenerce jak do roboty przyjechalem 8 km i byla polowa mimo ze wczoraj po 60 km wokol komina bylo max :)
ODPOWIEDZ