Pluje olejem przez filtr.

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w XT
mlody11132
Po kostki w błocie
Posty: 207
Rejestracja: 13 sie 2010, 08:55
Lokalizacja: slaskie

Re: Pluje olejem przez filtr.

Post autor: mlody11132 »

no raczej cała strone nie pamietam jak to tam wyglada dokładnie.mozna by było pospawac ewentualnie ale to by musiała byc full profesionalna obróbka
xt 600 3tb
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2496
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pluje olejem przez filtr.

Post autor: Pawlo »

Ja bym się tym nie przejmował. Zagrożenie jest znikome, nawet jak olej nie trafi za pierwszym razem do filtra to trafi za drugim :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Gra nie warta świeczki, filtr dalej będzie filtrował, a olej na zewnątrz nie wyleci ;)
Obrazek
mlody11132
Po kostki w błocie
Posty: 207
Rejestracja: 13 sie 2010, 08:55
Lokalizacja: slaskie

Re: Pluje olejem przez filtr.

Post autor: mlody11132 »

dokładnei tak jak pawlo nie przejmuj sie składaj i ciesz sie jazda:P
xt 600 3tb
Awatar użytkownika
Trampek
Po kostki w błocie
Posty: 228
Rejestracja: 28 cze 2010, 14:22
Lokalizacja: Rabka/ Szczecin

Re: Pluje olejem przez filtr.

Post autor: Trampek »

Tylko jak ci faktycznie pęknie na maksa to stracisz smarowanie układu korbowo-tłokowego i klawiatury. Ja bym na twoim miejscu kontrolował dokładnie to pęknięcie, czy się nie powiększa.
Kiedyś 2KF, długo nic, potem 4GV, 5CH a tera znów nic
Awatar użytkownika
Radzio97
Po kostki w błocie
Posty: 126
Rejestracja: 12 lip 2010, 15:32
Motocykl: Yamaha XT600E DJ02 2003r
Lokalizacja: Puławy

Re: Pluje olejem przez filtr.

Post autor: Radzio97 »

Jak go mam kontrolowac, to musial bym przed kazdym odkreceniem dekla od filtra spuszczac olej. Czy nie trzeba spuszczac oliwy. Bo jak odkrece sam dekiel to wyleci olej aby z filtra czy z calego ukladu zleci.A ile taka prawa strona by kosztowala orientuje sie ktos. Bo to pekniecie jest od gory na dol i jeszcze na tym wybrzuszeniu do samego konca do tej dziurki co olej zlatuje na zdjeciu tego nie widac.
Awatar użytkownika
RedGothic
Po kostki w błocie
Posty: 196
Rejestracja: 23 sie 2010, 19:47
Motocykl: YAMAHA XT 600 Z TENERE ^_^

Re: Pluje olejem przez filtr.

Post autor: RedGothic »

Ciekawe jak to pękło :?: :oops:
Było: Motorynka , Komar1973 , WSK 3 , SHL M11 , Yamaha TT600 4GV BELGARDA...
Lepiej umrzeć stojąc niż żyć na kolanach...
Jazda na motorze to najlepsza rzecz jaką można robić w ubranich...
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Pluje olejem przez filtr.

Post autor: Gacek »

Ja mam całe kartery od wewnątrz z takimi mikro wadami - nie nazwał bym tego pęknięciami tylko rodzajem kiepskiego wykonania fabrycznie odlewu .Sprawy są tylko od wewnątrz zauważalne .Radzio wymiana karteru to raczej nieopłacalna sprawa prędzej pod tig do jakiegoś fachmana ( przy okazji remontu ) a doraźnie jest pasta alu + żywica do naprawy alu bloków głowic ( o ile sie nie mylę dood - 30 = 120 stopni ) możesz delikatnie wypełnic tym samą ryskę , nawet jak puści to filtr powinien zatrzymać wchłonąć .Miałem kiedyś spawaną lewą kapę tigiem niestety delikatnie się pociła przez mikro pory szczeliny które gołym okiem są niezauważalne odtłuściłem wypełniłem takim specyfikiem i jest spokój.
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
Radzio97
Po kostki w błocie
Posty: 126
Rejestracja: 12 lip 2010, 15:32
Motocykl: Yamaha XT600E DJ02 2003r
Lokalizacja: Puławy

Re: Pluje olejem przez filtr.

Post autor: Radzio97 »

Jak to peklo to ja nie mam pojecia i nie wiem kiedy to peklo bo moze juz dawno a dopiero teraz zauwazylem bo wczesniej przy wymianie filtra nie wycieralem tego oleju co na dnie obudowy zostaje i nie bylo widac a teraz wytarlem do czysta i niespodzianka.Ale tak mi sie wydaje ze wczesniej tego nie bylo.Co do remontu to narazie nie ma potrzeby wszystko ladnie cyka.
ODPOWIEDZ