moto po 35 000 - co serwisowac

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w TT
ODPOWIEDZ
verbel
Czyścioch
Posty: 7
Rejestracja: 01 kwie 2011, 11:16
Motocykl: Yamaha TT600S 4GV 1995

moto po 35 000 - co serwisowac

Post autor: verbel »

Witam

Mam pytanie do doswiadczonych kolegow. Niedawno kupilem TT 4gv i przed jazda jakas wieksza przymierzam sie do zrobienia serwisu bo nigdy nie wiadomo co bylo robione przez poprzednika. Z ogledziny moge stwierdzic ze moto raczej rozbierane specjalnie nie bylo (sruby nie sa poorane od kluczy, silnik czysty, uszczelki wygladaja na serie itp). Z planowanych czynnosci mam zamiar zrobic:
1. wymiana oleju i filtra
2. regulacja zaworow
3. wymiana lancucha rozrzadu
4. zajrzec glebiej i moze pomierzyc tlok, i cylinder
5. wymiana uszczelek
6. wymiana swiecy

Jakies sugestie co do ewentualnych wymian, takich peridoalnych po tym przebiegu?
Honda CB400N 1978 -> Yamaha TT600S 4GV 1995
qpa
Po ośki w błocie
Posty: 888
Rejestracja: 12 lis 2010, 18:31

Re: moto po 35 000 - co serwisowac

Post autor: qpa »

olej zawory serwis gaźników, sprawdz stan łańcucha i jak nie kopci to w silniku tyle, zajmij sie lepiej stanem łożysk w kołach, głowce ramy i zawieszeniu tylnym, olej w teleskopach + uszczelniacze.
hiber
Czyścioch
Posty: 4
Rejestracja: 08 kwie 2011, 22:38
Motocykl: YAMAHA TT600R

Re: moto po 35 000 - co serwisowac

Post autor: hiber »

Podpinam się pod pytanie gdyż jestem w podobnej sytuacji. TTR'ke mam z '99 i ma 30 tys. km - nie jestem pewien czy przebieg jest wiarygodny. Moto chodzi bez zarzutu, odpala z pierwszego kopa - jedyne co mnie martwi to:
1. dziwny stukot z silnika (taki jak tu: http://www.forum.yamahaxt.pl/viewtopic.php?f=45&t=887 - łańcuszek rozrządu )
2. silnik się poci po prawej stronie kartera przy uszczelkach

Mam w tym sezonie zamiar pojeździć gdzieś dalej na moto i chce sprawdzić wszystko jak należy. I teraz pytanie oprócz wymiany łańcucha rozrządu co warto przy tej okazji sprawdzić w silniku. Co trzeba sprawdzić przy zawieszeniu?

Mam zamiar oddać do mechanika jeśli to konieczne, ale chciałbym wiedzieć co dokładnie trzeba zrobić...

Z góry dzięki!
ODPOWIEDZ