przyspieszacz zaplonu

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w XT
art
Po kostki w błocie
Posty: 100
Rejestracja: 05 mar 2011, 17:00
Motocykl: xt 600 3tb 1998r
Lokalizacja: Gdynia

przyspieszacz zaplonu

Post autor: art »

witam,
czy w xteku jest cos takiego jak przyspieszacz zaplonu? do czego jest potrzebny? co sie dzieje gdy nie dziala?
art
Po kostki w błocie
Posty: 100
Rejestracja: 05 mar 2011, 17:00
Motocykl: xt 600 3tb 1998r
Lokalizacja: Gdynia

Re: przyspieszacz zaplonu

Post autor: art »

czyli nikt z was nic na ten temat nie wie?
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: przyspieszacz zaplonu

Post autor: Gacek »

Z tego jak rozumiem działanie zapłonu w xt jest czujnik położenia wału który podaje impuls do modułu ,tam jest on przetwarzany na podstawie mapy jaka jest wgrana , krótko mówiąc elektronika steruje kątem wyprzedzenia zapłonu .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
art
Po kostki w błocie
Posty: 100
Rejestracja: 05 mar 2011, 17:00
Motocykl: xt 600 3tb 1998r
Lokalizacja: Gdynia

Re: przyspieszacz zaplonu

Post autor: art »

wlasnie , i mi chyba moduł zeswirowal , bo dopiero na rozgrzanym silniku prtacuje prawidlowo.
dzieki za posta ziommm
Awatar użytkownika
robcio1187
Po kostki w błocie
Posty: 136
Rejestracja: 07 kwie 2011, 13:54
Motocykl: YAMAHA XT 600 E 3TB
Lokalizacja: Biskupiec

Re: przyspieszacz zaplonu

Post autor: robcio1187 »

Witam , dołaczam się do tematu moje pytanie jest następujące czy w singlach to normalne ze zapłon jest trochę przyspieszony ? u mnie jest coś takiego , kręce rozrusznikiem i czasem słycać jak odbija tłok do dołu czy tak powinno być żeby moto miało lepszego kopa ;) ? jak odpali to chodzi ok, prawidłowo reaguje na ruchy manetą czy macie podobne spostrzeżenia ?
Awatar użytkownika
Tomiacho
Po kostki w błocie
Posty: 330
Rejestracja: 31 mar 2010, 22:04
Motocykl: XT 600 43f
Lokalizacja: Piła

Re: przyspieszacz zaplonu

Post autor: Tomiacho »

No to chyba nie jest normalne że jest za wcześnie. A to że ma wiecej mocy to bzdura. Jak masz za wczesny zapłon to występuje spalanie stukowe. Które dewastuje korbe wiec lepiej to zrób bo sypnie ci sie wał. A już nie wspomnę o wypalonych zaworach, strzałach w kolektor, mniejszej mocy, przegrzewaniu się silnika, hałasie z silnika i większym zużyciu paliwa
Cold and Ugly

Ręce w błocie, chuj w tawocie to crossowiec przy robocie
Awatar użytkownika
robcio1187
Po kostki w błocie
Posty: 136
Rejestracja: 07 kwie 2011, 13:54
Motocykl: YAMAHA XT 600 E 3TB
Lokalizacja: Biskupiec

Re: przyspieszacz zaplonu

Post autor: robcio1187 »

Może mi ktoś pomóc i tak na chłopski rozum napisać jak opuznić zapłon w xt 3tb lewą pokrywę mam już sciągniętą więc zostaje tylko ustawic to, nie posiadam manuala więc nawet nie mam się na czym wzorować :( z góry dziękuję za pomoc .
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: przyspieszacz zaplonu

Post autor: Gacek »

robcio z tego co wiem tam się nic nie ustawia - bardziej weryfikacja przebiega na przemierzeniu poszczególnych wartości prądowych dla poszczególnych podzespołów .Nigdy nie miałem większych problemów z zapłonem wiec nie byłem zmuszony w to wnikać ale w manualu znajdziesz tyle ze (dobrze było znać język w jakim jest napisany)
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
terenowiecc
Administrator
Posty: 1734
Rejestracja: 24 gru 2009, 10:19
Motocykl: LC4
Lokalizacja: LCH

Re: przyspieszacz zaplonu

Post autor: terenowiecc »

robcio1187 pisze:Może mi ktoś pomóc i tak na chłopski rozum napisać jak opuznić zapłon w xt 3tb lewą pokrywę mam już sciągniętą więc zostaje tylko ustawic to, nie posiadam manuala więc nawet nie mam się na czym wzorować :( z góry dziękuję za pomoc .
Masz tam u siebie silnik z WSK, że chcesz ustawiać zapłon? :twisted: W XT jest elektroniczny zapłon i jego się nie reguluje, wszystko jest tak zrobione i skonfigurowane jak być powinno.
Awatar użytkownika
robcio1187
Po kostki w błocie
Posty: 136
Rejestracja: 07 kwie 2011, 13:54
Motocykl: YAMAHA XT 600 E 3TB
Lokalizacja: Biskupiec

Re: przyspieszacz zaplonu

Post autor: robcio1187 »

Soryy że tak zawracam tyłek :oops: ale chciałem się tylko upewnić czy wszystko jest ok , mam brata mechanika i on mi powiedział że mam przyspieszony zapłon.
ODPOWIEDZ