przyspieszacz zaplonu

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w XT
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2496
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: przyspieszacz zaplonu

Post autor: Pawlo »

Zapłon w tym silniku można co najwyżej sprawdzić lampą stroboskopową.
Instrukcja jak to zrobić z manuala:

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
terenowiecc
Administrator
Posty: 1734
Rejestracja: 24 gru 2009, 10:19
Motocykl: LC4
Lokalizacja: LCH

Re: przyspieszacz zaplonu

Post autor: terenowiecc »

robcio1187 pisze:Soryy że tak zawracam tyłek :oops: ale chciałem się tylko upewnić czy wszystko jest ok , mam brata mechanika i on mi powiedział że mam przyspieszony zapłon.
Po to jest forum żeby pytać ;) Ale w XT nie reguluje się zapłonu. Może u Ciebie słychać sprzęgiełko rozrusznika jak styka czasami, albo po prostu masz słabe aku i nie daje rady kręcić?
Awatar użytkownika
robcio1187
Po kostki w błocie
Posty: 136
Rejestracja: 07 kwie 2011, 13:54
Motocykl: YAMAHA XT 600 E 3TB
Lokalizacja: Biskupiec

Re: przyspieszacz zaplonu

Post autor: robcio1187 »

Dokładnie tak ;) aku jet do wymiany no i po paru dniach krecił zbyt wolno i to może dlatego tak odbijał tłok ,ale jak podpiełem prostownik i poczekałem z 10 minut moto odpaliło od strzała ;)
art
Po kostki w błocie
Posty: 100
Rejestracja: 05 mar 2011, 17:00
Motocykl: xt 600 3tb 1998r
Lokalizacja: Gdynia

Re: przyspieszacz zaplonu

Post autor: art »

a u mnie wyglada to tak ze w wiekszosci moto chodzi na tej pierwszzej predkosci zaplonu, czasem jednak reaguje na przyspieszenie zaplonu czyli obiera inna wartosc w zapolonie i moto chodzi calkiem inaczej , ma znaczny przyplyw mocy. albo modul sie zchajcowal albo okablowanie do wymiany bo jak w wode wjade to mi dlawi . pozdrosyy
Awatar użytkownika
robcio1187
Po kostki w błocie
Posty: 136
Rejestracja: 07 kwie 2011, 13:54
Motocykl: YAMAHA XT 600 E 3TB
Lokalizacja: Biskupiec

Re: przyspieszacz zaplonu

Post autor: robcio1187 »

Z tym zapłonem jakby był przyspieszony niby to tak powinno być ;) kolega z forum "magic" ładnie to opisał i pewnie masz gdzieś jakieś przebicie na okablowaniu po wjechaniu w wodę.
ODPOWIEDZ