przednie zawieszenie XT 600 e 2002 r

Forum dotyczące nadwozia, zawieszenia, układu hamulcowego, napędowego, ogumienia i innych podzespołów nie związanych z silnikiem.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: przednie zawieszenie XT 600 e 2002 r

Post autor: Gacek »

fider - przemierz sagi przed demontażem , potem zweryfikuj długość sprężyny wg / manualna czy trzyma wymiar .Jak bedzie ok to zastanów się ile chcesz wydać i podejmij roztropną decyzję .Moim zdaniem najbardziej profesjonalnym podejsciem była by wymiana sprężyny na dopasowaną charakterystyką pracy do twojej wagi (tyle ze to spore koszt a wynik ?przy 225 mm skoku to co byś nie wsadził to i tak moim zdaniem porazka ). Niestety wymiana przeszczep innego dłuższego zawiasu może niestety przynieść skutek w innej postaci temat zbyt długi na tymczasowe gdybanie.
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
yadam
Po kostki w błocie
Posty: 219
Rejestracja: 02 kwie 2010, 08:12

Re: przednie zawieszenie XT 600 e 2002 r

Post autor: yadam »

fider pisze:Powiem tak : każdy mówi co innego :roll: jeżeli chodzi o olej to 10 W zaleca producent, a o wywalonych uszczelniaczach mój mechanik to nie słyszał :?

Już niedługo zabiorę się za moje lagi to opisze moje doświadczenia. Moim głównym problemem jest moja waga i waga moto no i fantazja, która doprowadza do dobijania na maxa :twisted:
twoja waga na ten motor naprawde moze byc problemem
ale trzeba tez pamietac ze odpowiedna pozycja na motorze moze pomoc i to sporo. balans cialem.
nie mozna stac na podnozkach i opierac sie na kierownicy, tzw "krzeselko" czyli nogi ugiete w kolanach i dupa na wysokosci tylnej osi sprawi ze zamiast naciskania kierownicy bedziesz ja(kierownice) jakby ciagnal w gore/do tylu. to przyklad kiedy chcesz jechac do przodu pokonujac nierownosci drogi ktore moga powodowac dobicia...pozycje na motocyklu to podstawa w terenie ciagle trzeba balasowac.jesli bedziesz pewien ze nie dociazasz kierownicy swoim ciezarem i dalej bedziesz mial dobicia pomysl o dystansach(tulejach). mniemam ze sprezyny masz dobre.
p.s.
osobiscie wydaje mie sie (z doswiadczenia) ze 10w jest za rzadki a waze 76kg netto

zeby byc lepiej zrozumianym zamieszczam foto
Obrazek
Obrazek
...probuj i doswiadczaj :)
ODPOWIEDZ