olej w silniku

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w XT
ODPOWIEDZ
kociol
Lubiący błoto
Posty: 72
Rejestracja: 17 lut 2011, 19:22
Motocykl: Yamaha Xt 600 (E) 1997rok
Lokalizacja: Lubomin ( dolnyśląsk)

olej w silniku

Post autor: kociol »

Witam mam pytanko dzisiaj sprawdzałęm olej w silniku Yamaha xt 600 E 1997 ROK i na bagnecie pokazuje mi że tylko leciutko jest zamoczony. Jak kupywałem 2 tygodnie temu motor sprawdzałem to było full.Dzisiaj zaglądam a tam pokazuje mi jak by była susza olej widac że chlupie w ramie ale na bagnecie nic nie pokazuje.Czytałem ze musi być rozgrzany silnik żeby coś pokazało.Czy to prawda bo nie wiem jak coś to bede musiał kupić na dolewke.Doradźcie coś może ktos tak samo miał
Kapiszon
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2496
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: olej w silniku

Post autor: Pawlo »

Widzę, że na forum jest duży problem ze sprawdzaniem poziomu oleju skoro jest takie pytanie co kilka dni :mrgreen:
Procedura sprawdzania poziomu oleju wygląda tak:
- moto zimne - odpalasz, jedziesz minimum 5 kilometrów, olej po tym dystansie u mnie ma 50-70*C, czyli taka temp. w jakiej powinno się sprawdzać poziom oleju wg manuala
- gasisz moto i w miarę szybko sprawdzasz na bagnecie lub w tym okienku poziom oleju
- wsiadasz i jedziesz dalej
http://www.forum.yamahaxt.pl/viewtopic. ... t=88#p6449
Obrazek
kociol
Lubiący błoto
Posty: 72
Rejestracja: 17 lut 2011, 19:22
Motocykl: Yamaha Xt 600 (E) 1997rok
Lokalizacja: Lubomin ( dolnyśląsk)

Re: olej w silniku

Post autor: kociol »

Własnie pojeździłem troche Yamaszką rozgrzałem silnik i jest wszystko ok z olejem dzięki chłopaki za porade temat zamkniety :)
Kapiszon
ODPOWIEDZ