Mała prędkość maksymalna

Wszystko o tym motocyklu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
terenowiecc
Administrator
Posty: 1734
Rejestracja: 24 gru 2009, 10:19
Motocykl: LC4
Lokalizacja: LCH

Re: Mała prędkość maksymalna

Post autor: terenowiecc »

Heh 120kpmh a 150kmph to "lekka" różnica, którą na pewno byś odczuł :) Może prędkościomierz auta szwankuje :lol:
MarcinXT
Po kostki w błocie
Posty: 116
Rejestracja: 25 gru 2010, 09:40
Motocykl: KTM 690 SMC, YAMAHA XT 500E
Lokalizacja: Sandomierz

Re: Mała prędkość maksymalna

Post autor: MarcinXT »

Nie no, już piątkę wbiłem. Wychodzi na to, że licznik jest rypnięty. Pokazuje 120, a moto dalej przyspiesza. Do np. 90 wskazówka szybko i moim zdaniem normalnie się podnosi, chyba, że też mi zaniża. Zrobię jeszcze pomiary przy mniejszych prędkościach.

Trójka kończy mi się przy ~90-95 km/h. Przełożenie standard 15/45, opona nowa z tyłu Mitas E-07 130/80/17. Tak powinno być mniej więcej?
Awatar użytkownika
terenowiecc
Administrator
Posty: 1734
Rejestracja: 24 gru 2009, 10:19
Motocykl: LC4
Lokalizacja: LCH

Re: Mała prędkość maksymalna

Post autor: terenowiecc »

MarcinXT pisze:Trójka kończy mi się przy ~90-95 km/h. Przełożenie standard 15/45, opona nowa z tyłu Mitas E-07 130/80/17. Tak powinno być mniej więcej?
Wow, spora różnica jest jak na 5 zębów większą zębatkę. U siebie mam 15/40 i przy 95kmph kończy się dwójka, przy 125kmph trójka (wg. wskazań prędkościomierza Koso, nie mam ori). Dalej nie wiem, pewnie mocy na 4 i 5 nie wystarczyłoby :lol:
vito72
Czyścioch
Posty: 16
Rejestracja: 07 lis 2010, 15:42

Re: Mała prędkość maksymalna

Post autor: vito72 »

wow to zaje-fajnie masz :o
Awatar użytkownika
terenowiecc
Administrator
Posty: 1734
Rejestracja: 24 gru 2009, 10:19
Motocykl: LC4
Lokalizacja: LCH

Re: Mała prędkość maksymalna

Post autor: terenowiecc »

Szczerze mówiąc to nie wiem do ilu by ten silnik się rozkręcił, ale wydaje mi się, że na 5 by zwalniał a nie przyspieszał :lol:
Awatar użytkownika
jason
Czyścioch
Posty: 9
Rejestracja: 18 mar 2010, 16:34

Re: Mała prędkość maksymalna

Post autor: jason »

ostatnio testowałem jedną xt rok 94 na kołach supermoto mocą nie powalała jedynka strasznie krótka prędkość czuć na każdym biegu trochę lepiej niż w skuterze :) do prędkości max doszedłem 140 na ostatnim biegu może by poszła więcej ale na pasie startowym bo z piątki już przyspieszenia praktycznie zero . wiadomo 45koni waga robi swoje ja tez przyzwyczajony do 900rr ale nie wiem czy silnik nie wymaga inwestycji , czy też macie takie osiągu w swoich maszynach . była to pierwsza xt którą testowałem i nie mam porównania dlatego odpuściłem i szukam dalej
miałem też lekkie odczucie jak by sie sprzęgło już zaczeło ślizgać
Awatar użytkownika
Tomiacho
Po kostki w błocie
Posty: 330
Rejestracja: 31 mar 2010, 22:04
Motocykl: XT 600 43f
Lokalizacja: Piła

Re: Mała prędkość maksymalna

Post autor: Tomiacho »

A takie pytanie Marcinie :) psiknąłeś jakieś smarowidło w linke od prędkościomierza? bo ja tak kiedyś zrobiłem. Jak miałem koło rozebrane moto leżało na boku i psiknąłem smarem do łańcucha w pancerz linki. I jakoś ten smar sie przedostał do licznika gdzie jest taki jakby wirnik. Smar się na nim osadził i pod ciężarem się wolniej kręcił. Też mi pokazywał 60 jak 100 jechałem. Wyczyściłem ten wirniczek i dobrze pokazuje :D
Cold and Ugly

Ręce w błocie, chuj w tawocie to crossowiec przy robocie
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Mała prędkość maksymalna

Post autor: Gacek »

jason pisze:ostatnio testowałem jedną xt rok 94 na kołach supermoto mocą nie powalała jedynka strasznie krótka prędkość czuć na każdym biegu trochę lepiej niż w skuterze :) do prędkości max doszedłem 140 na ostatnim biegu może by poszła więcej ale na pasie startowym bo z piątki już przyspieszenia praktycznie zero . wiadomo 45koni waga robi swoje ja tez przyzwyczajony do 900rr ale nie wiem czy silnik nie wymaga inwestycji , czy też macie takie osiągu w swoich maszynach . była to pierwsza xt którą testowałem i nie mam porównania dlatego odpuściłem i szukam dalej
miałem też lekkie odczucie jak by sie sprzęgło już zaczeło ślizgać
- wydaje mi sie ze a predkosc to normalne dla xt itp. powyżej 130 już brakuje przyśpieszenia kwestia jeszcze zast. przełożeń.
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
mazi
Administrator
Posty: 1006
Rejestracja: 24 gru 2009, 11:58
Lokalizacja: LU

Re: Mała prędkość maksymalna

Post autor: mazi »

Takie pytanie - jakie macie obroty przy 120km/h na ostatnim biegu?
---
Pozdrawiam
mazi
Awatar użytkownika
steven89
Czyścioch
Posty: 13
Rejestracja: 27 mar 2011, 19:19
Motocykl: Yamaha XT 600 Z Tenere 3AJ

Re: Mała prędkość maksymalna

Post autor: steven89 »

Ja mam 5 tyś.
ODPOWIEDZ