Wymiana klocków tył

Forum dotyczące nadwozia, zawieszenia, układu hamulcowego, napędowego, ogumienia i innych podzespołów nie związanych z silnikiem.
ODPOWIEDZ
Cichy__1987
Czyścioch
Posty: 2
Rejestracja: 22 kwie 2011, 20:57
Motocykl: Yamaha tt 600 Belgarda

Wymiana klocków tył

Post autor: Cichy__1987 »

Witam. Na początek chciałem się przywitać jako nowy użytkownik tegoż forum. Piszę do was z problemem jak w temacie. Otóż chciałbym wymienić klocki z tyłu niestety nie mogę wymontować starych. Problem mi sprawia ten bolec który trzyma obydwa klocki. Nie mam pojęcia jak go wyciągnąć aby wymienić klocki. Nie jest wykręcany, blokadę wyjąłem więc powinien wyjść łatwo a niestety tak nie jest... Mam go wybić na siłę czy jest na to jakiś sposób? Dodam iż jest to układ hamulcowy Brembo. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2496
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wymiana klocków tył

Post autor: Pawlo »

Wyciągasz to zabezpieczenie (zawleczkę) i wybijasz ten bolec trzymający klocki. Trzeba w niego dosyć mocno przypierdzielić ;) Też się długo z tym męczyłem :lol:
Obrazek
Cichy__1987
Czyścioch
Posty: 2
Rejestracja: 22 kwie 2011, 20:57
Motocykl: Yamaha tt 600 Belgarda

Re: Wymiana klocków tył

Post autor: Cichy__1987 »

Dzięki wielkie :) Tak podejrzewałem ale wolałem się dopytać aby nie naciągnąć się dodatkowo na koszta ;) Pozdrawiam
vertus72
Po kostki w błocie
Posty: 173
Rejestracja: 08 lut 2012, 17:44
Motocykl: Yamaha TT600R '98
Lokalizacja: Łódź

Re: Wymiana klocków tył

Post autor: vertus72 »

Czy ktoś się orientował ile i gdzie można kupić gumki do zacisku, biorę się do rozbiórki i obawiam się że wszystko zapieczone. I jeszcze jedno czy odkręcać cały zacisk, a później bawić się w odpowietrzenie, czy można to zrobić na przewodzie??

Czy odpowietrzać układ tak jak w aucie, to znaczy pompując-przytrzymując hamulec-odkręcając odpowietrznik.....
ODPOWIEDZ